WhatsApp +90312 963 1400 [email protected]

Yüz Germe (Facelift) Türkiye’de Facelift Ameliyatı

Yüz Germe (Facelift) Türkiye’de Facelift Ameliyatı . Gelişen ve günümüze kadar gelen son teknoloji ile birlikte özellikle estetik alanda pek çok yeni yöntemler bulunmaktadır. Bu yöntemler genellikle insanların hayatlarına dokunan ve onların kaybettikleri özgüveni yerine koyan tedavilerdir.

Kişilerin özellikle yüzlerinde, kozmetik sektörünün moda akımı olarak başlattığı sebepler yüzünden beğenmedikleri noktalar olabilir. Bu noktaları ise özellikle plastik cerrahlar uzmanlıkları ile birlikte düzeltmektedirler. Bu yenilenme ve düzeltmeler sonucunda kişilerin kaybettikleri özgüvenleri yerine gelmekte ve hayatlarına daha kolay devam edebilmektedirler.

Sizler için hazırladığımız bugünkü yazımızda Yüz germe nedir, nasıl yapılır, ameliyatsız yüz germe mümkün müdür gibi birçok soruya yanıt arayacağız.

Yüz Germe (Facelift) Ameliyatı Nedir ?

İnsanlar doğaları gereği belli bir zaman sonra yaşlanmaya başlarlar. Bu yaşlılık belirtileri öncelikle yüzde başlamaktadır. Kişinin kaz ayakları, dudak kenarları, alın çizgileri derken pek çok bölgede minik çizgiler meydana gelmektedir. 

Yaşlanmanın dışında bir de kilo problemlerinin verdiği sarkmalar olabilir. Obeziteye yakalanmış birinin, tüp mide ameliyatı gibi yöntemlerle verdiği büyük kilolar sonucunda tüm vücudunda olacağı gibi yüzünde de sarkmalar meydana gelebilir. Su sarkmaların tedavisinde evde de yapılan birçok yöntem bulunmaktadır. Fakat kalıcılığı en fazla olan yöntem yüz germe ameliyatıdır.

Bu ameliyatı genellikle orta yaş ve orta yaşın üzerindeki kişiler tercih etmektedir. Yalnızca kadınların tercih ettiği gibi bir düşünce sizi yanıltmasın. Artık günümüzde erkekler de kendi bakımlarına dikkat etmekte ve yüz germe ameliyatına girmektedirler. 

Yapılan ameliyatlarda sadece deri değil, deri ile beraber içerisinde bulunan tüm dokular da gerilmektedir. Bu sayede germe işlemi daha kalıcı olmaktadır. İki şekilde yapılan ameliyatlarda, genellikle orta yaş üzerindeki kişilerde kulak yanlarından arkaya doğru yapılan kesiler ile yapılmaktadır. 

Yüzünde bulunan deformasyonların daha az olduğu orta yaşta bulunan kişilere ise genellikle saç içlerinden yapılan kesiler ile uygulanan endoskopik yöntemle germe işlemi yapılır. Bu işlemde yaklaşık 4 mm kalınlığı olan endoskop kameraları kullanılmaktadır.

Yüz Germe Bandı Nedir ?

Yüz germe işlemi ameliyatsız da olabilmektedir. Özellikle ameliyat masasına yatmaktan korkan kişilerin tercih ettiği yöntemler arasında yüz germe bantları da bulunmaktadır. Bu bantların kullanımı oldukça pratik olup kalıcılığı çok fazla değildir. Yalnızca günü kurtarmaya yönelik kullanılan bu bantları birçok kozmetik marketlerden temin edebilir ve uygulamasını evde yapabilirsiniz. Kullanımı oldukça pratiktir. Yapışkan bandı germek istediğiniz noktaya yapıştırıp gererek işlemi tamamlayabilirsiniz.

Uzun süren kullanımlardan sonra ameliyata göre daha pahalıya denk gelmektedir. ve kalıcılığı yoktur. Bu sebeple sizler de yüz germe için ameliyat olmak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yüz Germe Yöntemleri Nelerdir ?

Yüz germe işlemi ameliyatla yapıldığı zaman kalıcılığı oldukça yüksek olan bir işlemdir. Sizler için aşağıda ameliyatla yüz germe yöntemlerini sıraladık.

Ameliyatla Yüz Germe Yöntemleri;

 • Modern Yüz Germe Yöntemi,
 • Endoskopik Yüz Germe Yöntemi

Ameliyatsız Yüz Germe Yöntemleri Nelerdir?

Genellikle ameliyat masasından ve bıçak altına yatmaktan korkan insanlar ameliyatsız yüz germe yöntemlerinin araştırarak, çözümü bunlarda aramaktadırlar. Sizler için aşağıda ameliyatsız yapılan yüz germe yöntemlerini sıraladık. Bu işlemler uzman kontrolünde yapılırsa daha sağlıklı olacağından merdiven altı ruhsatsız merkezleri tercih etmektense, alanında uzman kişilerin hizmet verdiği yerleri tercih etmelisiniz. Ayrıntılı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 • Botulinum Toksin Yöntemi,
 • Dolgu Yöntemi,
 • Botoks Yöntemi,
 • Scarlet S Altın İğne Yöntemi,
 • İple Asma Yöntemi,
 • Kilit Askı Yöntemi,
 • Fokus Ultrason Yöntemi,
 • Thermage Yöntemi
 • Sıvı Yüz Germe Yöntemi,
 • Endopeel Yöntemi,
 • Örümcek Ağı Yöntemi gibi yöntemlerle de yüz gerdirme işlemleri yapılmaktadır.

Yüz Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır ?

Yüz germe ameliyatı uzman ellerde yapılması gereken ciddi bir operasyondur. Genellikle hastanın yüz durumuna ve olabilecek komplikasyonlara göre süre değişse de ortalama 4-6 saat arası bir ameliyat süresi mevcuttur. Yine kişinin durumuna göre ve doktorun gerekli görmesi halinda lokal veya genel anestezi etkisi altında yapılmaktadır.

Ameliyat öncesinde doktor ve hasta buluşarak ameliyat planını hazırlamalıdır. Hasta kullanıyorsa eğer sigara ve alkolü bu süreçte bırakmalıdır. Kullandığı tüm ilaçları doktoru ile paylaşmalı eğer aktif bir kan sulandırıcı ilaç kullanıyor ise, ameliyattan bir süre önce, gereksiz kanamalara sebebiyet vermemek için bu ilacı bırakmalı veya dozunu azaltmalıdır.

Doktor hastanın tüm geçmiş sağlık  öykülerini dinlemeli gerekli test ve tetkikleri tam yapmalıdır. Bu sebeple eğer ameliyata engel bir durum var ise önceden tespit edilmeli, giderilebiliyorsa gidermeli veya ameliyatı iptal etmelidir.

Bu ameliyat iki şekilde yapılabilir. Ya kulak önünden başlayarak kulak arkasına doğru açacağı kesi ile ya da saç diplerinden açtığı kesi ile endoskop kamerası kullanarak ameliyat gerçekleştirilir. İkisinde de hasta anestezi etkisinde olacağından ağrı veya acı hissetmez.

Bu ameliyat sırasında doktorun ekleyeceği bazı estetik operasyonlar da olabilir. Bunlar, yağ aldırma, kaş kaldırma, dolgu gibi yöntemler olmakla birlikte yüz germe işlemini destekleyerek kalıcılık süresini uzatmaktadır.

Yüz Germe Ameliyatı Kalıcı Mıdır ?

Yüz germe ameliyatı işlemini yaptıracak olan kişilerin aklında tek bir soru bulunmaktadır. Bu germe işlemi kalıcı mıdır? Bunun cevabını gelin birlikte öğrenelim.

Yüz germe ameliyatı sonucunda hastada meydana gelen yaklaşık 5-10 yıl arası bir gençleşme meydana gelmektedir. Bu gençleşme ameliyatsız germe işlemlerine veya germe bantlarına göre daha belirgin ve kalıcılık süresi uzundur. 

Kalıcılık süresine ise yaklaşık 10 sene demek doğru olabilir. Fakat bu kalıcılık süresi kişinin yaşam koşullarına bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Eğer ameliyat yapılan kişi sağlık bakımından kendisine dikkat ediyorsa, günlük düzenli bakımını yapıyorsa, sigara veya alkol gibi kötü alışkanlıkları yoksa ve son olarak dışarıdaki tüm kötü faktörlere karşı yüzünü koruyabiliyorsa kalıcılık süresi uzamaktadır.

Fakat ameliyat sonrasında kişi rahata erip tüm bunlara gerekli dikkat ve özeni göstermiyorsa kalıcılık süresi daha da aşağı düşebilir.

Yüz Germe Sonrası İz Kalır Mı ?

Yüz germe ameliyatının hangi yöntemlerle yapıldığına bağlı olarak iz kalma durumu değişiklik gösterebilir. Saç içerisinden yapılan kesilerde iz kalmamakla birlikte, kulak önünden başlayan kesilerde bir miktar iz kalabilir. Bunun sonucunda da doktorun tavsiye edeceği iz giderici kremler kullanarak bu izi en aza indirebilirsiniz.

Türkiye’de Facelift (Yüz Germe) Ameliyatı Fiyatları

Gelişen ve değişen teknolojiyi takip eden Türkiye, bu hıza son derece profesyonel bir şekilde ayak uydurmayı başarmıştır. Birçok cerrahi alanda öncü olması dünyaya adını duyurmuştur. Bu duyulma tüm yabancı vatandaşların da dikkatini çekerek, ister ciddi sağlık alanında olsun ister estetik alanda olsun tercihlerini Türkiye’den yana kullanmalarına vesile olmuştur.

Türkiye’de yapılan estetik operasyonların, uzman ellerde ve konforlu hastanelerde yapılıyor olması fikri hastaları da cezb etmektedir. Bunların dışında, doktorların güler yüzlü, empati sahibi, uzman ve tecrübeli olması, hastanelerin geniş, temiz, konforlu ve tam donanımlı olması, hastalarla ilgilenen tüm personelin misafirperver ve yardımsever olması da bir diğer tercih sebepleri arasında gösterilebilir.

Sizler de Yüz germe ameliyatı için Türkiye’yi tercih etmek isterseniz;

 • Bizim aracılığımızla Türkiye’ye gelmeniz halinde, konsolosluğunuza gönderdiğimiz davet mektubu ile vize başvuru sürecinizi kolaylaştırıyoruz.
 • Öncesinde bizimle iletişime geçerek tüm bu tedavi süreci hakkında sormak istediğiniz tüm sorulara yanıt veriyoruz.
 • Ayrıca yine bizimle iletişime geçerek fiyat bilgisi için de bilgi alabilirsiniz.