WhatsApp +90312 963 1400 [email protected]

Bişektomi 

Bişektomi Nedir Türkiyede Bişektomi Ameliyatı Fiyatları. Her an değişime açık olan kozmetik alanı kadın erkek birçok kişinin hayatını ve görüntüsünü değiştirmesine sebep olmaktadır. Bu değişiklikler genellikle estetik operasyonlar ile yüze uygulanmaktadır. Kaş kaldırma, burun estetiği, dudak dolgusu derken şimdilerde en yaygın olarak kullanılan estetik yöntemi bişektomi olmaktadır.

Yanak cerrahisi olarak da adlandırılan bişektomi işlemi yüzün daha ince görünmesi amacıyla yapılmaktadır. Kişilerin güzellik tabuları için yaptırmak istediği bu işlemlerle genellikle altın oranı yakalamak istenmektedir.

Sizler için hazırladığımız bu yazımızda kadın erkek birçok kişi tarafından yüzün daha ince görünmesini sağlamak amacıyla yapılan bişektomiden bahsedeceğiz.  Bişektomi Nedir, Nasıl Yapılır, Zararlımıdır, Fiyatları Nelerdir gibi birçok soruya yanıt vermeye çalışacağız.

Bişektomi (Yanak Estetiği) Nedir ?

Bişektomi yani yanak estetiği, kişilerin yanaklarının daha ince, yüzünün daha oval görünmesini sağlamak amacıyla yapılan estetik cerrahi bir girişimdir. Kozmetik sektörünün yarattığı moda anlayışında ince yüz güzel olarak algılanmaktadır. Bu sebeple kadın erkek birçok kişi tarafından bişektomi estetiği yaptırılmaktadır.

Bişektomi estetiği oldukça basit yapılan bir estetik işlemidir. Yanak içerisinden yapılan kesi ile, yanağın içerisindeki yağlar alınarak kişiye daha ince bir yüz oluşturulur. İncelen yanaklardan sonra elmacık kemikleri de daha belirgin görünmeye başlar.

Bişektomi Ameliyatı Nasıl Yapılır ?

Bişektomi ameliyatı ile kişinin yüzünün ters üçgen şeklinde görülmesi amaçlanmaktadır. Bu şekilde çene ve elmacık kemikleri daha belirgin, yanaklar ise daha ince görünmektedir. Bu ameliyat yapılış bakımından basit olarak bilinse de yapımı ve yapım öncesi süreci oldukça önemlidir. 

 • Ameliyat öncesi hasta ve doktor ilk görüşmeyi yaparak ameliyatı planlamalıdır. Bu aşamada doktor hastaya, hasta da doktora aklında bulunan tüm soruları sormalı ve tatmin edici cevaplar almalıdır.
 • İlk görüşmede nasıl bir yanak yapılacağı da tasarlanmalıdır.
 • Hasta, kullandığı ilaçlar varsa bunlar hakkında doktoru bilgilendirmelidir. Kan Sulandırıcı ilaçlar alıyorsa ameliyattan bir süre önce almayı kesmesi gerekebilir.
 • Anestezi için uygun olup olmadığı kontrol edilmeli, hastanın geçmiş sağlık öyküsü ayrıntılı bir şekilde dinlenmelidir.
 •  Ameliyattan önce hastanın aç olması önemli bir etkendir. Doktorun belirttiği saatten itibaren bir şey yiyip içmemesi önemlidir.
 • Bu ameliyatla birlikte eş zamanlı başka ameliyatlarda yapılabilir. Bu durumda doktor genel anestezi ile işlem yapabilir.
 • Genellikle lokal anestezi veya sedasyon tercih edilmektedir.
 • Yanağı içerisinden yaklaşık 1 Cm büyüklükte bir kesi atılarak operasyona başlanır.
 • Yağ dokusu alındıktan sonra eğer kişi elmacık kemiklerinin daha belirgin görünmesini istiyorsa bu aşamada alınan yağlar elmacık kemiklerine uygulanabilir.
 • Genellikle 30-45 dakika kadar süren bu işlem sonrasında hasta hemen taburcu edilebilir.

Türkiye’de Bişektomi Fiyatları

Türkiye’de yapılan estetik operasyonlar yüksek başarı ile sonuçlanmaktadır. Bu başarı yabancı vatandaşlar tarafından dikkat çekmektedir. Bu sayede özellikle bişektomi ameliyatı için Türkiye’de tedavi tercih edilir.

Yapılan ameliyatların başarı ile sonuçlanması, hastanelerin büyük ve tam donanımlı cihazlarla işlem yapıyor olması, yapılan tedavi yöntemlerinin bilimsel olması, tüm personelin misafirperver ve güler yüzlü olması, doktorların alanında uzman ve tecrübeli olması gibi etkenler de tercih sebeplerini desteklemektedir.

Türkiye’de yapılan bişektomi fiyatları ise oldukça uygundur. Fakat net bir fiyat bilgisi vermek mümkün değildir. Gidilecek olan hastane, doktorun uzmanlık seviyesi, kalınacak gün sayısı, yapılacak işlemin aşamaları ve çokluğu gibi etkenler fiyat bilgisini değiştirmektedir.

Sizler de Türkiye’de bişektomi yani yanak estetiği yaptırmak isterseniz;

 • Türkiye’ye bizim aracılığımızla gelmek için, vize başvurusunu kolaylaştırmak adına tarafımızdan gönderilen davet mektubu için,
 • Aklınızda yer alan tüm sorularınız için 
 • Tedavi fiyatları hakkında ayrıntılı bilgiye sahip olmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bişektomi Zararları Nelerdir ?

Her ameliyatın kendi içerisinde belli bir riski ve komplikasyon gelişmesi ihtimali bulunmaktadır. Buu riskler ve komplikasyonlar hastaya ve doktora göre değişiklik göstermektedir. Bu sebeple her operasyon kişiye özel ilerlemektedir.

Bişektomi ameliyatında ise kayıtlara geçen herhangi bir zarar bulunmamaktadır. Buradaki en önemli etken doktorun uzman olması ve tecrübesidir. Uzman olmayan ve tecrübesi eksik olan doktorların ameliyatında aniden gelişen riskler ve komplikasyonlar gerçekleşebilir. Bu sebeple tercih edilen doktorun ve hastanenin iyi araştırılması gerekmektedir.

Bişektomi Kalıcı Mı ?

Bişektomi ameliyatında yanaktan yağ yastıkcıkları denilen doku çıkartılmaktadır. Yüksek oranda kalıcı olan bu işlem, kişi eğer kilo alırsa bir miktar değişebilir. Kilo alma durumunda yüzde elde edilen keskin yapı kaybolabilir. Bu aşamada kişinin kilosuna dikkat etmesi gerekmektedir.

Bişektomi Sonrası Ödem

Ameliyatın ardından, ameliyatı takip eden 2-3 haftalık süre içerisinde yanak bölgesinde bir miktar ödem ve şişlik görülebilmektedir. Bu durum oldukça normal olup doktorun önerdiği yöntemlerle kontrol altına alınmaktadır. Bu önerilerden bir tanesi de bölgeye buz uygulaması yapmaktır. Yapılan soğuk uygulama ödem ve şişliğin önüne geçilmesinde hastaya yardım edecektir.

Bişektomi Ameliyatı Öncesinde Nelere Dikkat Edilmelidir ?

Kişinin bişektomi ameliyatı öncesinde dikkat etmesi gereken hususları şu şekilde sıralayabiliriz.

 • Ameliyattan önce sigara ve alkol tüketimi bırakılmalıdır. Bu durum iyileşme sürecini hızlandırır.
 • Kişilerin hali hazırda kullandığı kan sulandırıcı ilaçlar var ise ameliyat öncesinde doktor kontrolü ile bırakması gerekebilir.
 • Düzenli kullanılan ilaçlar doktora söylenmelidir.
 • Hamile olanlar veya sağlık sorunları bulunan kişiler ameliyat öncesi doktor tarafından muayene edilmelidir.

Bişektomi Ameliyatı Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir ?

Ameliyatın ardından ise hasta olan kişinin dikkat etmesi gereken bazı durumlar vardır. Bu durumları da şu şekilde sıralayabilriz.

 • Yaklaşık olarak 2 hafta sonra kişide iyileşme meydana gelir.
 • Ameliyatın ardından yanak içerisinde bir yara meydana gelecektir. Dikişli olan bu yaranın zarar görmemesi için kişi ilk 3-4 gün boyunca yumuşak gıdalarla beslenmelidir. Bununla beraber aşırı sıcak şeyleri tüketmekten de kaçınmalıdır.
 • Hastanın direkt güneş ışınlarına maruz kalmaması gerekir.