WhatsApp +90312 963 1400 [email protected]

Kaş Kaldırma (Eyebrow Lift) Türkiye’de Eyebrow Lift Ameliyatı

Kaş Kaldırma (Eyebrow Lift) Türkiye’de Eyebrow Lift Ameliyatı. Kaş kaldırma işlemi kadın erkek bir çok kişi tarafından tercih edilmektedir. Yapılan bu işlemlerle birlikte kişinin yüz ifadesinde belli değişiklikler olmaktadır. Kişinin sahip olduğu düşük kaş modeli, yüz ifadelerinde yorgunluk belirtileri, mutsuzluk görünümü ve olduğundan daha yaşlı görünme olarak karşımıza çıkmaktadır.

Yapılan kaş kaldırma işlemlerinden sonra bu ifadelerde değişikliklerin olması amaçlanmaktadır. Türkiye’deki doktorlar ise kaş kaldırma yöntemleri ile birlikte, kişinin beğenmediği kaşlarında işlem yaparak kaybolan özgüvenlerini yerine getirmektedir.

Kaş Kaldırma Yöntemleri

Günümüzde kaş kaldırma yöntemleri ameliyatlı ve ameliyatsız olmak üzere iki şekilde yapılmaktadır. Her iki yöntemdeki amaç ise, kişilerin memnun olmadıkları kaşları üzerinde işlem yaparak, kişiye daha dinamik bir görüntü kazandırılmasıdır.

Ameliyatsız Kaş Kaldırma Teknikleri

Özellikle bıçak altına yatmaktan korkan kişilerin öncelikle tercih ettiği yöntem ameliyatsız yapılan kaş kaldırma yöntemleridir. Bu yöntemleri sizler için şu şekilde sıralayabiliriz.

 • Botoks Yöntemi
 • Dolgu Yöntemi
 • İp Yöntemi
 • HIFU yani Fokus Ultrason Yöntemi
 • Altın İğne ( Fraksiyonel Radyo Frekans ) Yöntemi ile kaş kaldırma mümkündür.

Botoks Uygulaması İle Kaş Kaldırma

Kişilerin en çok tercih ettiği, ameliyatsız kaş kaldırma yöntemleri arasında botoks yöntemi bulunmakatdır. Oldukça kolay olarak yapılan bu yöntemle, yan etki yok denecek kadar azdır.

Kişilere bu uygulama lokal anestezi ile yapılmaktadır. Süresi yaklaşık olarak 10 dakika kadar sürmekle beraber kişinin kaş durumuna göre bu sürede değişiklik olabilir. Lokal anestezi etkisine sahip kremler ile bölge uyuşturulur ve iğne yardımı ile enjekte edilerek işlem yapılır. Bu işlemin ardından kişinin kaş kaldırma eylemi etkilenmez. İğne yardımı ile yapıldığından kişinin kaş bölgesinde herhangi bir iz kalması söz konusu değildir.

Yapılan işlemin ardından kişinin hastanede kalmasına gerek yoktur ve günlük yaşantısına aynı gün dönebilir. Bu işlem sonucunda kalıcılığın uzun süre devam etmesi için 4-6 ay arası periyotlarla işlem tekrarlanmalıdır.

Kaş Kaldırma Dolgusu

Bu işlemin sonucunda da, botoks uygulamasında olduğu gibi kişinin kaş mimiklerini etkileyecek bir deformasyon meydana gelmemektedir. Fakat botoksa göre daha az tercih edilen uygulamalar arasında yer almaktadır.

Kişiye göre değişiklik göstermekle beraber yaklaşık 10 dakikada tamamlanmaktadır. Dolgu yapılmasının ardından sonuçlar 7-10 gün süren bir sürecin ardından net olarak belli olur. Bu uygulama da yine botoks uygulaması gibi senede 2 kere yapılmalıdır.

İple Kaş Kaldırma ve Kaş Asma

Son dönemlerde iple kaş kaldırma yöntemi daha sık tercih edilmektedir. Cerrahi bir operasyon girişimi olmayan bu yöntemin uygulama adımlarını şu şekilde sıralayabiliriz.

 • Kaşın üst bölgesindeki uygulama yapılacak olan bölgeye, genellikle krem sürülerek lokal anestezi uygulaması yapılır.
 • Özel olarak üretilmiş tırtıklı yapıya sahip olan ip, kaş ile derinin birleştiği bölgede, deri altına sokulur ve bir ucu dışarıda bırakılır.
 • Bu aşamada dışarıda kalan ucu gerilerek kaşın istenen forma gelmesi sağlanır. 
 • Kaldırma işleminin ardından dışarıda kalan fazla uçları kesilerek işlem tamamlanır.
 • Özel olarak üretilmiş tırtıklı yapı sayesinde, işlemin ardından kaş aşağı düşmemektedir.
 • Yapılan işlem sonrası alın ve kaş bölgesinde kızarıklıklar meydana gelebilir. Bu kızarıklık ise yaklaşık 1-2 gün sonra geçmektedir.
 • Yapılan işlemin ardından, kaşı yapılan kişi ciddi kaş hareketlerinden ve ovalamalardan kaçınmalıdır. Bu dikkat etme süresi ortalama 3 hafta kadardır.
 • İşlemin ardından 3 gün sonra duş alınabilir.
 • Çoğunlukla hafif makyaj tercih edilmelidir.

İple Kaş Asma Yönteminin Avantajları

Herkes tarafından son dönemlerde sıklıkla tercih edilen iple kaş kaldırma yönteminin bir çok avantajı bulunmaktadır. Bu avantajları sizler için kısaca şu şekilde açıklayabiliriz.

 • Yapılan kaş kaldırma işleminin süresi kişiye göre değişmekle birlikte yaklaşık 20 dakika kadardır.
 • Yapılan işlemin ardından kişi aynı gün rutin yaşamına dönebilir.
 • Cerrahi bir operasyon olmadığı için yara izi meydana gelmemektedir.
 • Kısa sürede iyileşir.
 • Yapılan işlemlerde kişinin kaş bölgesinde yer alan sinirlerin etkilenmemesinden dolayı herhangi bir komplikasyon meydana gelmemektedir.

Fokus Ultrason İle (HIFU) Kaş Kaldırma

Bu yöntem ile kişinin sarkmış ve düşmüş olan kaşının eski formuna gelmesi amaçlanmaktadır. Cerrahi bir işlem olmadığından bu yöntemle kaş kaldırma işlemi, kaşın durumuna göre bir kaç seans sürebilmektedir.

Elektromanyetik ses dalgalarının cilde, cildin altındaki dokuya etki etmesinin ardından, orada bulunan sinirler ve dokular uyarılarak tekrar eski halini alması sağlanır. Bu işlem ortalama 10-15 dakika kadar sürerken işlemin ardından kişi hemen rutin yaşantısına dönebilir. 

Diğer yöntemlere göre hızlı, pratik fakat bir kaç seans sürmesi beklenen bir yöntemdir.

Fraksiyonel Radyofrekans (Altın İğne) ile Kaş Kaldırma

Günümüzün gelişen teknolojisi ile birlikte birçok farklı tedavi yöntemleri ortaya çıkmaktadır. Bu yöntemlerden bir tanesi de Altın iğne uygulaması ile yapılan kaş kaldırma işlemidir. Radyo frekans teknolojisinde yer alan altın iğne ile derinin altındaki dokulara uygulanan işlemdir.

Bu işlemlerde de bir kaç seans uygulama yapılması öngörülmektedir. Bu işlem sırasında uzman cilt altı ile alakalı olduğundan, cildin üstünde herhangi bir deformasyon ya da hasar meydana gelmemektedir.

Ameliyatlı Kaş Kaldırma Teknikleri

Daha kalıcı ve tek seferde bir kaş kaldırma yakalamak isteyen kişilerin ise başvurduğu yöntem ameliyatla yapılan kaş kaldırma operasyonlarıdır.  Bu cerrahi yöntemleri sizler için şu şekilde sıralayabiliriz.

 • Endoskopik yöntemle kaş kaldırma ameliyatı; Kişilere genel veya lokal anestezi ile yapılan bu yöntemde minik kameralar yardımı ile işlem tamamlanır. Genellikle hiç iz kalmamaktadır. Yapılan işlemler saçlı derinin içerisinden olduğundan skar meydana gelmemektedir.
 • Klasik Kaş Kaldırma Yöntemi; bu yöntemde kişinin şakaklarından germe işlemi yapılmaktadır.
 • Kaş Askısı Yöntemi İle Kaş Kaldırma; Kişiye lokal anestezi uygulanarak yapılan bu işlemde, saç çizgisinin bulunduğu yerden minik bir delik açılarak içerisinden dikiş geçirilir ve kaş bu şekilde yukarı doğru asılır.

Endoskopik Kaş Kaldırma Ameliyatı

Yapılan bu işlemde uygulama alanı saçlı deridir. Saçlı deri bölgesinden açılan minik kesiler aracılığı ile endoskop kullanılarak yapılan bir uygulamadır. Bu işlem çoğunlukla lokal anestezi ile yapılmaktadır. İşlemin ardından;

 • İyileşme hızlı seyreder,
 • Yara izi oluşumu minimumdur.
 • Morarma ve şişme çok daha az görülür,
 • Ağrı yok denecek kadar azdır,
 • Saç kaybı oluşmamaktadır.

Türkiye’de Kaş Kaldırma Fiyatları

Türkiye, yaptığı birçok cerrahi operasyonları ile adını ve kalitesini tüm dünyaya duyurmayı başarmıştır. Dünyada yaşayan yabancı vatandaşların büyük bir çoğunluğu tedavi için Türkiye’yi tercih etmektedir. Bu tercih sebeplerini sizler için şu şekilde sıralayabiliriz.

 • Türkiye’deki hastanelerin; geniş, temiz, konforlu, teknolojik cihazlar olarak tam donanımlı olarak yapılmış olması,
 • Doktorların, güler yüzlü, alanında uzman, tecrübeli, şefkatli, empati sahibi, sorulan sorulara hemen yanıt veren bir yapıda olması,
 • Kullanılan tedavi yöntemlerinin bilimle iç içe ve son teknolojik olması,
 • Hastane personelinin, hemşirelerin, hasta bakıcıların, sizi Türkiye’ye getiren aracı firmanın personeli gibi sizinle iletişimde olan herkesin, son derece güler yüzlü, yardımsever ve misafirperver olması,
 • Türkiye’nin tarihi ve doğal güzellikleri bakımından tedavi sonrasında kişilere tatil imkani sunuyor olması,
 • Tedavi işlemleri, yeme, içme, barınma gibi zaruri ihtiyaçların uygun fiyata karşılanıyor olması gibi durumlar tercih sebepleri arasında gösterilebilir.

Sizler de bizim aracılığımızla Türkiye’ye gelmeyi tercih ederseniz, tarafımızda sizin konsolosluğunuza gönderdiğimiz davet mektubu ile, vize başvurusu işlemlerinizi kısa sürede kolayca halledebiliriz.  Kaş kaldırma işlemleri ile alakalı aklınızda bulunan tüm sorularınıza yanıt bulmak ve ayrıntılı fiyat bilgisi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.