WhatsApp +90312 963 1400 [email protected]

Uyluk Germe (Thigh Lift) Nedir ?

Uyluk Germe Thigh Lift Nedir, Türkiyede Thigh Lift Fiyatları . Tıp ilerledikçe, insanların hayatlarını kolaylaştıracak yeni tedavi yöntemleri ve estetik fikirleri ortaya çıkmaktadır. Bu fikirler sayesinde insanlar vücutlarında beğenmedikleri yerleri uzun yollar kat etmeden ve belli bir süreçten geçmeden, doktorların da yardımı ile düzeltebilmektedir. 

Bu düzenlemeler, kişinin dış görünümünden kaynaklı özgüven eksikliğini de tamir ederek yerine koymaktadır. Yağ aldırma, burun yaptırma gibi birçok estetik ameliyatın yanında bir de Thigh Lift yani uyluk germe dediğimiz bir estetik ameliyatı daha mevcuttur.

Uyluk germe kişinin, aşırı kilo alıp verme, yaşlılık, yer çekimleri gibi birçok büyük küçük etken dahilinde bacaklarda meydana gelen sarkmaları toparlama işlemidir. Bu toparlamalar estetik cerrahlar tarafından yapılmaktadır.

Yapılan ameliyat sonucunda kişinin iç bacaklarının birbirine sürtmesi engellenir, bacağa daha diri ve pürüzsüz bir görünüm kazandırılır.

Uyluk Germe Ameliyatı Nedir ?

Uyluk germe ameliyatı, kişiye ve uygulanacak tedavi yöntemlerine göre 3-3,5 saat kadar sürmektedir. Bu süre, kişide germe yapılacak bölgenin büyüklüğü, sonrasında yağ aldırma işlemi ve ekstra uygulanacak işlemler sebebiyle değişebilir. Ayrıca genellikle genel anestezi altında yapılan bu uygulamada meydana bilecek anesteziden kaynaklı komplikasyonlar gelişebilir. Bu da ameliyat sürecini etkiler. 

Kişi ameliyatın ardından müşahede altına alınması için bir gün süreyle hastanede misafir edilir ve ertesi gün yapılan son kontrollerin ardından taburcu edilerek hastaneden çıkarılır. 

Yapılan kesiler çoğunlukla kasık kısmından yapılarak yara izinin belli olması en aza indirilir. Bu sayede estetik görünüm yara izleri sebebiyle kaybedilmez. Bu ameliyatın ardından amaç, kişinin bacaklarında meydana gelen sarkık görünümün düzeltilerek pürüzsüz ve gergin görünümün elde edilmesi, kişinin kaybolan özgüveninin yerine getirilmesi, yine kişinin diyet ve spor ile yok edemediği gevşek görünümün ortadan kaldırılması olmaktadır.

Türkiye’de Uyluk Germe Ameliyatı Fiyatları

Her alanda olduğu gibi estetik cerrahi alanında da Türkiye başarı oranı yüksek ameliyat girişimleri gerçekleştirmektedir. Bu girişimler yabancı vatandaşların da dikkatini çekerek, ameliyat için Türkiye’yi tercih etmelerini sağlamıştır.

Özellikle hastanelerin büyüklüğü ve temizligi, doktorların tcrübesi ve alanlarında uzman olması bu tercihi daha da sağlamlaştırmaktadır. Hastane personelinin, barınma personelinin ve ülkeye gelişlerde yardımcı olan firmanın tüm personelinin size en ufak konularda, büyük yardımcı olmaları da tercih sebepleri arasında yer almaktadır.

Yapılan tedavilerin uygun fiyatlı olması da başka bir etkendir. Sizler de bizim aracılığımızla Türkiye’ye gelerek Uyluk germe ameliyatı yaptırmak isterseniz, vize başvuru süresini kısaltma adına davet mektubumuz için, aklınızda olan tüm sorularınıza yanıt bulmak için ve ayrıntılı fiyat bilgisi edinmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Uyluk Germe ve Bacak Germe Arasındaki Fark

Bacak, kalçadan ayak bileğine kadar olan kısma verilen addır. Uyluk ise kalçadan başlayarak diz kapağına kadar uzanan bölgeye denir. Uyluk yani üst bacak diye adlandırılan yer, komple bacağın üst kısmına verilen addır.

Tıp alanında ise uyluk germe bacak germe olarak da adlandırılmaktadır. Bu sebeple uyluk germe ile bacak germe aynı şey olduğundan arasında bir fark yoktur.

Uyluk Germe İyileşme Sürecinde Nelere Dikkat Edilir ?

Yapılan ameliyat işleminin ardından bir gün hastanede tutulan hastalar ertesi gün taburcu edilir. Doktor tarafından ameliyat yapılan bölgeye yerleştirilen drenler ise, o bölgede 3-5 gün aralığında kalabilir.

Ameliyat sonrasında kişi ağrılar sebebi ile ayağa kalkmakta ve yürümekte zorlanabilir. Bu durum bir kaç gün sonra geçecektir. Ayrıca ameliyatın ardından doktorun reçete ettiği ağrı kesiciler ile meydana gelen ağrılar kontrol altına alınabilir.

İlk 14 gün kişinin aktivitelerini sınırlaması ve dinlenmesi gerekmektedir. Yaklaşık olarak 1,5 ay spor ve egzersiz yapılmamalıdır. İki haftanın sonunda ise kişi rutin hayatına dönebilir. Ameliyatın ardından 2. gün hasta duş alabilir.