WhatsApp +90312 963 1400 [email protected]

Türkiye’de Tüp Bebek Tedavisi

Türkiye’de Tüp Bebek Tedavisi

Vimfay Sağlık Hizmetleri Türkiye’de sağlık turizmi yapan acentalar arasında uluslararası yetki belgesine sahip bir firmadır. Vimfay, Türkiye’de, en iyi tüp bebek tedavisi hizmetlerini en uygun fiyatlar ile sizlerle buluşturuyor.

Şimdi Formu Doldurun ve Tüp Bebek Tedaviniz için Sizi Bilgilendirelim.

  Bilgileriniz
  Semptomlarınız
  Spam Doğrulama

  Kısırlık nedir? İnfertilite ne anlama gelmektedir?

  Korunmasız düzenli cinsel ilişki (haftada 2-3) ile bir yılda gebelik elde edilememesidir. Kadın yaşının 35 ‘in altında olduğu çiftlerde %85-90 ‘ında ilk yılda gebelik oluşmaktadır. Diğer %10-15 ‘lik kısım infertilite kabul edildiği halde bu grupta da kendiliğinden gebelikler olabileceği akılda tutulmalıdır. Tüp Bebek klinikleri bir problem tespit edilirse ortadan kaldırabilmek veya şansınızı arttırabilmek amacı ile çalışırlar.

  Çocuk sahibi olamayan çiftlerin tek şansı tüp bebek tedavisi midir?

  Tedavi yöntemleri ilaçla yumurtalıkların uyarılması, aşılama ve tüp bebek olarak sıralanabilir. Çocuk sahibi olmakta güçlük çeken çiftler öncelikle çok iyi bir ön değerlendirme aşamasından geçerler. Kadın ve erkek ayrı ayrı değerlendirilir ve kendileri için en uygun tedavi yöntemi belirlenerek çift ile paylaşılır. Öneri yelpazesi oldukça geniştir. Önemli olan çiftin özellikleri dikkate alınarak o çifte özel en uygun yöntemin etik kurallar çerçevesinde sunulmasıdır. Tüpler tıkalı veya ciddi sperm problem olan bir çiftin tek şansı tüp bebek olabilir ama bazı çiftlerde sadece stresten arındırılmış bir bekleme süresi ile bile gebelik elde edilebilmektedir. Anatomik bozukluklar ya da yapısal defektler dışında yaş, özellikle de kadın yaşı en önemli belirleyicidir. Bu nedenle ileri yaş gruplarında, birkaç kez yumurta takibi ya da aşılama ile gebelik oluşmamış çiftlerde tüp bebek önerilmektedir.

  Gebe kalıp kalmadığımı ne zaman öğrenebilirim?

  Embriyo transferinden 12 gün sonra kanda beta-hCG değerine bakmak suretiyle gebelik testi yapılır. Bu süreç sabırla beklemesi güç bir süreç olsa da 12 gün öncesinde tahlil yapılması yanıltıcı olabilmektedir.

  Yumurta toplama işlemi sonra ne kadar yatak istirahati yapmalıyım?

  Embriyo transferi sonrasında 1-2 saatlik dinlenme ve ardından 48 saatlik bir istirahat anne adayı için olumlu olmaktadır. Bundan sonra aksi bir öneri olmadıkça yatak istirahatine gerek yoktur. Yolculuk yapılabilir.

  Tüp Bebek Fiyatı Nedir?

  Tüp bebek günümüzde sıklıkla uygulanan ve pek çok çiftinde çocuk elde edebilmek için başvurduğu ya da başvurmak istediği bir yöntemi ifade etmektedir. Ancak kimi zaman tek bir tedavi sonucu elde edilebilse de kimi zaman da tekrar tedavi sürecinin uygulanması gerekebilmektedir. Bu nedenle de her uygulanan tedavi kesin sonuç vermemesi nedeni ile tüp bebek tedavisi ile çocuk sahibi olmak isteyen çiftler söz konusu tedavi sürecinin maliyetine ilişkin araştırmalar yapmaktadırlar.

  Tüp bebek tedavisi için aile adaylarının ödeyecekleri tüp bebek fiyatı ve diğer ücretler başta tedaviyi alacakları merkez olmak üzere çok çeşitli faktörlere göre şekillenmektedir.

  Türkiye’de Tüp bebek Fiyatlarını etkileyen pek çok etkenin arasında hastaların durumu, kadının yaşı ve baba adayının sperm durumu gibi çok sayıda faktör doğrultusunda bir fiyat belirlemesi yapılmaktadır.
  Tüp bebek fiyatı’nı etkileyen faktörler arasında tüp bebek tedavisine başlanmasını geciktirecek olan myom ve benzeri sorunların da eklenmesi ile elde edilecek sonuçlar söz konusu işlemler de tüp bebek fiyatlarını etkileyen faktörlerdir.