WhatsApp +90312 963 1400 [email protected]

Boyun Germe (Neck Lift) Türkiye’de Neck Lift Ameliyatı

Boyun Germe (Neck Lift) Türkiye’de Neck Lift Ameliyatı. Geçmişten günümüze yaşlanmak insanın doğası gereği kaçamadığı şeylerden bir tanesidir. özellikle vücut ve yaşam koşullarına bağlı olarak bazı kişilerde erkenden meydana gelen bu durum artık kader olmaktan çıkmıştır.

Özellikle kişilerin yüz ve boyun bölgesinde yaşa bağlı olarak da gelişen sarkmalar, gelinen son teknoloji ile birlikte toparlanarak daha diri ve sıkı bir görünüm elde edilmektedir. Bu germe işlemi ameliyatla veya ameliyatsız şekilde yapılabilmektedir.

Sizler için hazırladığımız bu yazımızda boyun germe hakkında merak edilen tüm sorulara yanıt bulmaya çalışacağız.

Boyun Bölgesinin Sarkma Ve Kırışma Nedenleri

Kişilerin yüz ve özellikle boyun bölgesinde meydana gelen sarkma ve kırışmaların bir takım nedenleri mevcuttur. Bu nedenleri sizler için şu şekilde sıralayabiliriz.

 • Genetik faktörlerin sebep olduğu sarkma ve kırışmalar,
 • Fazla kilo alıp verme durumu,
 • Kişilerin duruşlarındaki ve yatışlarındaki sorunlar,
 • Tükürük bezlerinde büyüme ve sarkma oluşması gibi sebepler sarkma ve kırışmalara neden olabilir.

Boyun Germe Ameliyatı Nedir ?

Boyun germe ameliyatı, kişilerin bazı sebepler yüzünden sarkmış ve kırışmış boyun bölgesinin belli kesiler ile birlikte eski formuna kavuşturulması işlemdir. Genellikle orta yaş ve üzerindeki hastalar tercih etseler de bu işlem aşırı kilo vermiş kişilerin sarkan derilerini toplamak amacıyla da yapılmaktadır.

Boyun Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır ?

Yapılan bu boyun germe ameliyatları öncesinde hasta ve doktor öncesinde ön muayenede görüşme yaparak ameliyat planı hazırlamalıdır. İşlem yapılacak olan bölgenin genel durumu, ne kadar germe yapılacağı da dikkat edilecek hususlar arasında olmalıdır.

Kişi ameliyat öncesinde kullanıyorsa eğer alkol ve sigarayı bırakmalıdır. Bu bırakma, yaraların iyileşme süresini kısaltırken  ameliyatın kalıcılığını arttıracaktır. Kullandığı ilaçların bilgileri, geçmiş sağlık öyküsü gibi konular da doktorla paylaşılmalıdır. Eğer hasta kan sulandırıcı etki içeren ilaçlar kullanıyorsa, ameliyat sırasında gereksiz kanamaların oluşmaması için doktor kontrolünde ilacı bırakmalıdır.

Yapılan genel anestezi ile birlikte kişinin durumuna göre ameliyat ortalama 3-5 saat arası sürmektedir. Kesiler genellikle kulak önü bölgeden, kulak memesinin altındaki bölgeden, kulak arkası bölgeden, saçlı deri içerisinden veya çene altından yapılmaktadır.Bu kesiler genellikle çok minik olduğundan iz kalma ihtimali minimumdur. 

Boyun Germe Ameliyatı Yöntemleri

Boyun germe ameliyatı sırasında germe işlemini yaparken kullanılacak birkaç yöntem bulunmaktadır. Bunları size kısaca şu şekilde açıklayabiliriz

 • Yüz ve Boyun Germe Yöntemi,
 • Liposuction Yöntemi
 • Boyun Askısı Yöntemi,

Boyun Germe Ameliyatı Öncesi Nelere Dikkat Edilmelidir ?

 • Ameliyat öncesinde hasta doktora, kendisi hakkında bilgiler vermelidir. Bu bilgiler arasında, kullandığı ilaçlar, geçirdiği hastalıklar, yaşadığı operasyon girişimleri, kalıtsal olarak ailenin yaşadığı hastalıklar gibi her detayı ayrıntılı bir biçimde anlatmalıdır.
 • Ameliyat öncesi hastanın anesteziye karşı herhangi bir aksi durumunun olup olmaması adına test ve tetkikler yapılarak öğrenilmelidir. Aksi bir durum varsa giderilmeli veya ameliyat iptal edilmelidir.
 • Boyun germe ameliyatı genel anestezi etkisi ile yapılmaktadır. Bu sebeple doktorun yönergelerine tam uyulmalıdır. Ameliyat başlamadan en az 6 saat kadar öncesinde bir şeylerin yenip içilmesi kesilmelidir.
 • Ameliyat sırasında veya sonrasında gereksiz kanamaların önüne geçmesi için, hastanın kullandığı kan sulandırıcı ilaçlar veya kanı sulandırmaya etki eden bir takım ilaçların kullanılması bırakılmalıdır.
 • İyileşme sürecinin hızlı olması için, yapılan ameliyatın kalıcılığının fazla olması için ve hastanın kan akışının normal seyretmesi için ameliyattan en az 10 gün önce kullanılan alkol ve sigaraya ara verilmelidir.

Boyun Germe Ameliyatı Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir ?

 • Ameliyatın ardından, yaklaşık 4 gün kadar ameliyat bölgesine su değdirilmemelidir.
 • İyileşme sürecinin hızlı olması için sigara kullanımına verilen araya devam edilmesi gerekmektedir. Bu süre de yaklaşık 2 hafta kadardır.
 • Ameliyatın ardından ilk 7 gün kan sulandırıcı ilaçlar içilmemelidir. Bu ilaçlar yara kesi bölgelerinde gereksiz kanamalara sebep olabilir.
 • İlk haftalarda zorlayıcı ve sarsıcı sporlar yapılmamalıdır.
 • Ameliyatın ardından yaklaşık 15 gün kadar solaryum, sauna veya sıcak su gibi şeylerden kaçınılmalıdır.
 • Hasta ameliyattan sonra güneş kremi kullanarak özellikle yara bölgesini direkt güneş ışınlarından korumalıdır.

Ameliyatsız Boyun Germe Uygulamaları Nelerdir ?

Bıçak altına yatmaktan korkan kişiler için uygulanan 3 farklı ameliyatsız boyun germe yöntemi mevcuttur. Bunları size şu şekilde açıklayabiliriz.

 • Ulthera Yöntemi İle Boyun Germe ; Bu yöntem ile cildin altında bulunan dokular hedef alınır. Dokulara ses dalgaları verilerek harekete geçmesi sağlanır. Tekrar aktifleşen bu dokular kollajen üretmeye başlar.
 • Thermage Yöntemi İle Boyun Germe ; Bu yöntemde ise cilt altındaki dokular radyo frekansları ile aktifleştirilir. Aktifleşen dokular kollajen üretimine tekrar başlar.
 • İple Boyun Asma Yöntemi İle Boyun Germe ; Cilde herhangi bir zararı veya yan etkisi bulunmayan medikal iplerle yapılan germe işlemdir.

Türkiye’de Boyun Germe Fiyatları

Türkiye’de yapılan estetik ameliyatların büyük çoğunluğu başarı ile sonuçlanmaktadır. Bu başarılı sonuçlardan haberdar olan yabancı ülke vatandaşları ise, özellikle boyun germe, burun estetiği, yüz germe, kaş kaldırma gibi bir çok estetik alanında Türkiye’yi tercih etmektedir.

Yapılan tedavilerde Türkiye’nin tercih edilmesinde, hastanelerin büyüklüğü ve tam donanımlı olması, doktorların alanında uzman ve tecrübeli olması, sorulan tüm soruların hızlı ve doğru yanıtlar bulması, hastalar ile ilgilenen tüm hizmet personelinin güler yüzlü ve anlayışlı olması, Türkiye’de ameliyatın ardından tatil imkanlarının olması ve tedavi, yeme, içme, barınma gibi ihtiyaçların uygun fiyatlı olması gibi etkenler rol oynamaktadır.

Sizler de Türkiye’de boyun germe ameliyatı olmak isterseniz; 

 • Bizim aracılığımızla Türkiye’ye gelmeniz halinde, tarafımızdan konsolosluğa gönderilen davet mektubu ile vize işlemlerinini kolaylaştırabiliriz. Ayrıca aklınızda olan tüm sorulara yanıt bulmak için ve ayrıntılı fiyat bilgisi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.