WhatsApp +90312 963 1400 [email protected]

iLasik Lazer Tedavisi

iLasik Lazer Tedavisi, Türkiye’de ilasik lazer tedavi fiyatları. Teknoloji ve bilim birleşerek insanların hayatını kolaylaştırmak amacıyla son hızla ilerlemektedir. Bu ilerleme özellikle sağlık alanında gelişme göstererek bir çok insana umut ışığı olmaktadır.

Birçok hastalığın günümüzde artık tedavileri mümkündür. Bu tedaviler özellikle gözde yoğun ilerleme kaydetmiştir. Hayatları boyunca gözlük veya lens kullanmak zorunda kalan insanlar artık ilasik lazer tedavisi ile normal görmeye başlayabiliyor. 

Sizler için araştırdığımız bu yazımızda son dönemlerde birçok kişi tarafından tercih edilen ilasik lazer tedavisinden bahsedeceğiz. İlasik lazer tedavisi nedir, kimlere yapılır, nasıl yapılır gibi birçok soruya birlikte yanıt bulacağız.

iLasik Lazer Nedir ?

Dünya üzerinde bir çok insan  kırma kusurlarına sahiptir. Bunlar hipermetrop, astigmat ve miyop olmak üzere üç başlık altında incelenir. İlasik lazer tedavisi ise bu kusurlar yüzünden gözlük ve lens kullanan hastaları tedavi ederek kalıcı görme sağlayacak tedavi yöntemidir.

Özellikle orduda çalışanlar, nasada çalışanlar gibi büyük meslek gruplarının bu tedavi yöntemini tercih ederek kalıcı iyileşmeler sağladıkları araştırmalar sonucu ortaya çıkmıştır.

i-Lasik Lazer Kimlere Yapılır ?

İlasik lazer tedavi yöntemi birçok kişiye uygulanmaktadır. Fakat bu uygulamanın size yapılması için bir takım kriterlere sahip olmanız gerekmektedir. Bu kriterleri sizler için şu şekilde sıralayabiliriz.

 • 18 yaşını doldurmuş olan kişilere,
 • Miyop derecesi 10, hipermetrop derecesi 6, astigmat derecesi ise 4 olan kişilere,
 • Gözdeki kornea tabakasının yeterli kalınlıkta olan kişilere,
 • Diyabet veya romatizma gibi çeşitli sistematik hastalığı olmayan kişilere,
 • Doktorun yaptığı incelemeler sonucunda, göz yapısı uygun olan kişilere ilasik lazer tedavisi uygulanabilmektedir.

i-Lasik Ameliyatı Nasıl Yapılır ?

Yapılan bu ameliyat göze uygulanan anestezik damla ile gözde uyuşma sağlanarak uygulanmaktadır. Son teknoloji olan Wavefront ile öncelikle gözün 3 boyutlu göz haritası oluşturulmaktadır. Bu bilgiler ise excimer adı verilen lazere gönderilir ve kişiye özel oluşturulur.

Uyuşma işlemi de gerçekleştikten sonra bıçaksız lazer ile ameliyat süreci başlar. Cihaza gönderilen bilgiler ışığında kornea tekrar şekillendirilir. Böylece gözdeki hastalık tedavi edilmiş olur. Yapılan işlemler kişiye göre değişmekle birlikte tek göz için yaklaşık 5-10 dakika kadar sürmektedir.

i-Lasik Lazer Ameliyatı Ne Kadar Sürer ?

İlasik lazer göz ameliyatı, anestezik damla ile göz uyuşturularak gerçekleşmektedir. Bu işlemin ardından tek göz için ortalama 5-10 dakika, iki göz için ise ortalama 15-20 dakika kadar süren bir tedavi süreci söz konusudur.

i-Lasik Lazer Tedavisi Sonrası Süreç

 • Kısa süren bir lazer işlemi olsa da bunun bir ameliyat olduğu unutulmamalı ve doktorun yönergelerine harfiyen uyulmalıdır.
 • Ameliyatın ardından, ilk bir gün boyunca gözlere su değmemeli ve ovuşturulmamalıdır.
 • Ameliyatın ardından doktorun reçete ettiği göz ilaçları aksatmadan kullanılmalıdır.
 • 1 Gün evde dinlendikten sonra ertesi gün rutin yaşama devam edilebilir.
 • Göz kontrolleri oldukça önemli bir detaydır. Kontroller aksatılmadan yapılmalıdır.

i-Lasik Lazer Kaç Günde İyileşir ?

Ameliyatın ardından kişinin görmesinde sıkıntı olmayacak fakat net görmenin ve net iyileşmenin yaklaşık 2-3 ay kadar sürmesi öngörülmektedir.

Bu süreç içerisinde doktor ile hasta iletişim halinde olmalı ve tedavi süreci aksamadan ilerlemelidir.

Türkiye’de i-Lasik Lazer Tedavisi Fiyatları

Türkiye gelişmeleri takip ederek sağlık alanında birçok yeniliğe ve buluşa imza atmıştır. Özellikle sağlık alanına yaptığı yatırımlar ile sağlık sektörünü belli bir çıtanın üzerine çıkararak adını tüm dünyaya duyurmayı başarmıştır.

Yurt dışındaki vatandaşların dikkatini çeken, tedavi alanında yapılan gelişmeler ve buluşlar hastalara umut kaynağı olmuştur. Bu sebeple birçok hastalığın tedavisi için tercih edilen ülkeler arasında Türkiye ilk sıralarda yer almaktadır.

Doktorların alanında uzman ve başarılı olması, hastanelerin geniş, konforlu ve tam donanımlı olması, hastalar ile ilgilenen aracı personel de dahil olmak üzere tüm personelin, güler yüzlü, misafirperver ve yardımsever olması, Türkiye’nin tatil imkanları, tedavi, barınma, yeme, içme gibi ihtiyaçların uygun fiyatlı olması gibi hususlar da bir diğer tercih sebepleri arasında gösterilebilir.

Bu sebeplerin ışığında siz de Türkiye’de ilasik lazer tedavisi olmak isterseniz eğer;

 • Türkiye’ye bizim aracılığımız ile gelmeniz halinde tarafımızdan konsolosluğunuza gönderdiğimiz davet mektubu ile vize işlemlerini hızlandırıyoruz.
 • Ayrıca aklınızda yer alan tüm sorularınız ve fiyat bilgisi için bizimle iletişime geçerek ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz.