WhatsApp +90312 963 1400 [email protected]

Yüz Germe Ameliyatı ( Facelift )

Yüz Germe Ameliyatı ( Facelift )

Yüz Germe Ameliyatı (Facelift) günümüzün popüler estetik ameliyatları arasında yer alıyor. Çağımızda teknoloji ve bilim hızla ilerlemektedir. Bu ilerleyiş, tıp alanında birçok keşfe sebep oluyor. Yıllar öncesinde hastaya, hastalığının tedavisi imkansızmış gibi görünürken günümüz teknolojisi ve bilimi ile birlikte artık kader olmaktan çıkıyor ve pratik şekilde tedavi ediliyor.

Birçok insan tarafından rağbet gören bir diğer unsur da estetik alandaki gelişmeler sonucunda yapılan tedavilerdir. Estetik alanda yapılan cerrahi girişimler, görüntüsünden memnun olmayan kişilere umut ışığı olmaktadır. Burun ameliyatları, Hollywood Smile, Dolgu derken yüz gerdirme ameliyatı da çok tercih edilen estetik operasyonlara dahildir.

Kişilerin belli bir yaş sonrası veya tamamen ciddi sebepler ile yüzlerinde beğenmediği sarkıklık, kırışıklık gibi durumları cerrahi operasyon ile germe işlemine yüz gerdirme denmektedir. Bu gerdirmenin belli bir yaştan sonra yapıldığını söylememiz mümkün olmamakla birlikte, kişi 30 yaşından sonra da yüzünde belirginleşen kırışıklardan rahatsız olup ameliyat tercih edebilir.

Aşırı kilo kayıpları, yaş ilerlemeleri gibi kişinin yüzünü etkileyen, bollaşıp sarkmasına neden olan birçok etken vardır. Yapılan yüz gerdirme ameliyatı ile bu sorunlardan kurtulabilir daha taze ve fresh bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Ameliyatsız Yüz Germe Mümkün Müdür ?

Yüz germe ameliyatları kişilerin daha güzel bir görünüme kavuşmak için seçtiği cerrahi bir yöntemdir. Bir de bu gerdirme işlemini yaptırmak isteyip, ameliyattan korktuğu için yaptırmayı düşünmeyen kişiler vardır. Bunlar için ameliyatsız yüz gerdirme işlemi yapılabilir mi ? bunları ayrıntılı bir şekilde anlatacağız.

Evet, ameliyat olmak istemeyen kişiler için ameliyatsız yüz gerdirme işlemleri mevcuttur. Fakat kalıcı olmayacağını, geçici bir çözüm olacağını belirtmek isterim.

Yüz Germe Bandı;  bu işlemlerin ilki ve herkesin rahatça alıp kullanabileceği kozmetik bir ürün olan yüz germe bantlarıdır. Yüzün kenarlarından yapıştırıp germe işlemi yapılır ve başın arkasından tutturulur. Bu bantlar günü kurtarmak amaçlı olup kalıcı ve ucuz bir yöntem değildir.

Botoks; yüzün ihtiyacı olan bölgelerine iğne yardımı ile yapılan kırışık giderme işlemidir. Bu tür tedavilerin, işini gerçekten iyi bilen ve hijyenik ortamlarda çalışan kişiler tarafından yapılması önemlilik arz etmektedir. Merdiven altı diye tabir edilen yerlerde yaptırmanız durumunda sağlığınızdan olabilirsiniz.

Dolgu; bu işlem kırışık olan bölgelere iğne yardımı ile dolgu maddelerinin enjekte edilmesiyle yapılmaktadır. Yapılan işlemlerin acı vermemesi için, kişinin yüzüne lokal anestezi kremi sürülerek bir miktar uyuşması beklenir. Ardından kişinin kolajen kaybı yaşadığı ve kırışıklıkların meydana geldiği bölgelerine dolgu işlemi yapılır.

Lazer; Tercih edeceğiniz bir diğer yöntem ise lazer ile kırışık giderme tekniğidir. Özellikle hafif ve orta kırışıklar üzerinde etkili olan bu yöntem derin kırışıklıkların da azalmasına yardımcı olmaktadır.

Hücresel Tedavi; son olarak anlatacağımız yöntem kök hücre ile yapılan yüz germe işlemidir. Bu işlemde sizden alınan parçaların kök hücre laboratuvarına gönderilmesi ile işlem başlar. Burada alınan parçanın içindeki kök hücreler çoğaltılır ve tekrar kırışık olan bölgelere enjekte edilir. 

Yüz Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır ?

Yüz germe ameliyatı, bir takım sebepler yüzünden yüzündeki kırışıklar ve derin çizgilerden memnun olmayan kişilere uygulanmaktadır. Bu uygulama öncesinde hasta, doktor muayenesinden geçer ve yüzün nasıl ve hangi yönde kırışıp sarktığı tespit edilir.

Bunun ardından yapılacak olan gerdirme işlemi planlanır ve hasta ameliyata hazırlanır. Bu yüz gerdirme ameliyatı işlemi genel anestezi etkisi ile yapılacağından hasta bir takım test ve tetkiklerden geçirilmelidir. Kişinin geçmiş sağlık öyküleri de dinlenerek ameliyata hazır hale gelir.

Kişinin yüzüne ve ameliyatın seyrine göre bu işlem 2-4 saat aralığında sürmektedir. Şakak bölgesinden ve kulak arkalarından milimetrik kesilerle işlem yapıldığı için iz kalmamaktadır. 

Yüz Germe Ameliyatı Kalıcılık Süresi Ne Kadardır ?

Yüz gerdirme işlemlerinde yapılan cerrahi işlem, ameliyatsız yapılan diğer işlemlere göre daha uzun ömürlüdür. Yaptırdığınız yüz gerdirme ameliyatının bitiminde çok daha genç görünüme sahip olurken, bu işlemin ömrü size bağlı bir durumdur.

Yani, yüz germe işleminden sonra, bu işlemin kalıcılık süresine ortalama 10 yıl diyebiliriz. Fakat zamanın geçtiğini ve yüzünüzün hala sizinle birlikte olduğunu unutmamanız gerekmektedir. Ameliyat öncesi yaptığınız cilt bakım rutinlerini, sağlıklı beslenme ve egzersizleri, sağlıklı yaşamayı ve stresten uzak durmayı yaşam felsefesi haline getirmeniz durumunda bu kalıcılık 10 yılı da aşabilir.

Fakat cerrahi işlem sonucunda yukarıda saydığımız hiçbir şeyi yapmıyor, kendinize hor davranıyor ve dikkat etmiyorsanız bu 10 yıllık kalıcılık süresi daha da aşağılara çekilebilir.

Yüz Germe Ameliyatı Sonrası Süreç Nasıl İşler ?

Yüz germe ameliyatının ardından oluşabilecek komplikasyonların önüne geçebilmek ve tedaviyi tamamlamak için hasta 2-3 gün hastanede kalır. Ardından günlük yaşantısına geri dönmeye başlayan kişi işe dönmek için 2-3 gün evde istirahat etmelidir.

Bu istirahat döneminde oluşacak morluk ve şişlikler kaybolacaktır. Bir miktar ağrı hissedilebilir. Bu durumda da doktorun verdiği ilaçlar kullanılarak ağrılar kontrol altına alınmalıdır. Doktor takibi devam ederken yüzün net şeklini alması 2 aylık bir süreç gerektirmektedir.

Türkiye’de Yüz Germe Ameliyatı Fiyatları

Ameliyat olmak için en çok tercih edilen ülkeler arasında Türkiye ilk sıralarda yer almaktadır. İster ciddi olsun isten hafif bir operasyon olsun, Türk Hastaneleri ve Türk Doktorları güvenirliği bakımından herkesin tercih sebebidir.

Bu sebeple özellikle yüz germe ameliyatı gibi estetik operasyonlarda da Türkiye tercih edilmektedir. Doktorların yetenekli ve tecrübeli olması, hastanelerin konforlu ve temiz olması, size hizmet edecek her bir personelin yardımsever ve güler yüzlü olması da tercih sebepleri arasında yer almaktadır. 

Bir diğer tercih sebebi ise Türkiye’nin doğal güzellikleridir. İçerisinde milyonlarca yıllık tarih barındıran bu ülke, hastaların tedavilerinin ardından onlara eşsiz bir tatil imkanı da sunmaktadır. 

Bir çok hasta tarafından Türkiye’de yüz germe ameliyatının fiyatı merak edilmektedir. Bu konuya değinecek olursak eğer, muayene edilmeden bir fiyat verilmesi uygun değildir. Hastanın yüz şekli, kullanılacak tedavi yöntemleri gibi birçok etken fiyatı aşağı yukarı etkilemektedir. 

Bu sebepler doğrultusunda sizler de Türkiye’de yüz germe ameliyatı olmak isterseniz eğer, aklınızda cevaplanması beklenen tüm sorular ve fiyat bilgisi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yüz Germe Ameliyatı Zor Mu ?

Yüz germe ameliyatının,  genel anestezi altında yapılması hastaları korkutsa da, gelişen teknoloji ile birlikte artık korkulması gerekmeyen bir ameliyat olmuştur. Ağrısız bir işlem olan bu ameliyatın sonunda kişi kendini iyi hissederse taburcu olma süresi daha da kısalır.

Ameliyatın ardından oluşan minik ağrılar doktorun da reçete edeceği ilaçlarla kontrol altına alınmaktadır. Yüzdeki ödem ve şişlik kısa sürede geçmekte ve kişi normal yaşantısına dönebilmektedir.

Yüz Germe Ameliyatının Riskleri Nelerdir ?

Anestezi altında yapılması sebebiyle her ameliyatta olduğu gibi bu ameliyatta da belli bir risk mevcuttur. Sizin için bu riskleri şu şekilde sıralayabiliriz.

  • Kanama oluşması,
  • Enfeksiyon riski,
  • Dikiş reaksiyonları riski,
  • Yaralarda ayrışma riski,
  • Yüzdeki sinirlerin ve dokuların zarar görmesi riski,
  • Saç kayıpları oluşabilir,
  • Saç çizgisinde kaymalar olabilir,
  • Yara izleri belirgin kalabilir,

Yukarıda saydığım ve bunlardan daha fazla riskler meydana gelebilir. Fakat gelişen teknoloji ile birlikte bu riskler en aza indirilmiştir. Riskler hakkında aklınızda olan soruları doktorlarımıza danışmak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yüz Germe Kimlere Yapılır ?

Genellikle 45-55 yaşları arasında yaptırılması uygun görülen hastalar dışında cildi erken sarkmış ve kırışmış olan kişiler için de uygulanabilir.

Bu sebeple daha detaylı bilgi için öncelikle doktor muayenesinden geçip uzman kişiden bilgi almanız en sağlıklısı olacaktır. Yüz gerdirme benim için uygun mu diye düşünüyorsanız bizimle iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz.

Yüz Germe Ameliyatı Sonrası İz Kalır Mı ?

Yüz germe ameliyatı gelişen ve değişen teknoloji ile birlikte daha kalıcı ve daha kolay bir operasyon olmuştur. Yapılan ameliyat kulak arkasından ve saç içlerinden milimetrik kesilerle gerçekleştiği için iz kalma ihtimali en aza inmiştir.

Yüz Gerdirme Ameliyatı Kaç Günde İyileşir ?

Bu ameliyatın sonrasında yaklaşık olarak 2-4 gün içerisinde yüzünüzde meydana gelen şişlik ve ödem gitmektedir. Yaklaşık olarak 2 hafta içerisinde Morlukla yok olmaktadır. Tam anlamıyla yüzünüzün şeklini görmek için yaklaşık olarak 1.5-2 ay beklemeniz gerekebilir.

Yüz Gerdirme Kaç Yaşında Yapılmalı ?

Genç yaşlarda cerrahi müdahale olmadan yüzdeki kırışıklara çözüm bulunması mümkündür. Bu sebeple bu işlem cerrahi bir operasyon olduğundan 45-55 yaşları arasında yapılması uzmanlar tarafından önerilmektedir.