WhatsApp +90312 963 1400 [email protected]

Annelik Estetiği Nedir, Türkiye’de Annelik Estetiği

Annelik Estetiği Nedir, Türkiye’de Annelik Estetiği. Hiç şüphesiz ki hamilelik ve annelik bir kadının en önemli anlarından ve oluşumlarından birisidir. Bir kadın hamilelik döneminde, içinde gelişen ve büyüyen bir canlıyı taşırken, deformasyona uğrayan karnını, bacaklarını, vücudunu, genital bölgesini aklına getirmemektedir.  Çünkü bunların karşılığında dünyada daha önce hiç tatmadığı annelik duygusunu tadacaktır. Fakat doğum olduktan ve bebeğini kucağına aldıktan bir süre sonra artık anne eski vücudunu aramaya başlar. Deforme olan vücudunu tekrar eski formuna ulaştırmak için diyet ve spor yapmaya çalışır. Bunların sonucunda eski haline dönemeyen annenin imdadına ise Annelik Estetiği yetişmektedir. Herkes tarafından merak edilen Annelik Estetiği Nedir, gelin birlikte inceleyelim .

Annelik Estetiği Nedir ?

Annelik estetiği Nedir kısaca, hamilelik döneminde deforme olmuş vücudun bir dizi ameliyatla tekrar eski formuna kavuşturulması işlemidir. Bu işlemler yapılırken birkaç cerrahi estetik işlemi birlikte yapılmaktadır.

Doğumun ardından meydana gelen karın bölgesindeki sarkıklık ve göbek, emzirme döneminde sarkma yaşayan memeler, bacaklarda, kollarda ve vücudun başka yerlerinde kilo ve ödem sebebiyle oluşan sarkma ve gevşemeler, vajinada olan deformasyon paket halinde yapılan annelik estetiği operasyonu içerisine dahil edilir. Bu estetik işlemi tek seferde yapılarak kadının özlediği ve hayalini kurduğu vücuda tek seferde ulaşılır.

Annelik Estetiği Hangi Bölgelerde Uygulanır ?

Hamilelik ve doğum kadının vücudunu baştan aşağı değiştiren bir süreçtir. Bu sürecin sonunda annenin bebeğini kucağına alması, çekilen tüm sıkıntıları yok etse de, doğumdan bir süre sonra hem kadın hem de erkek anne olmadan önceki vücuda özlem duymaktadır.

Özellikle her kadında, hamile kalmadan önceki vücudunu özlemesi ve ona ulaşmak için çabalaması görülmektedir. Bu yolda yapılan diyetler ve ağır egzersizler çok fazla zaman ve maddiyata sebep olmaktadır. Fakat günümüz teknolojisi ile birlikte gelişen bilim, anneleri bu sıkıntıdan kurtaracak, tek bir ameliyatta eski vücuduna kavuşma prensibi ile bir çok farklı operasyonu birlikte yapmaya elverişli hale gelmiştir. Annelik estetiği kişilere tek bir ameliyatta birden fazla işlem yapılarak, eski vücuduna kavuşmayı sağlamaktadır. Peki Annelik Estetiği Hangi Bölgelere Uygulanır gelin birlikte öğrenelim.

 • Sarkmış olan göğüsleri dikleştirme işlemi,
 • Sarkmış ve çatlamış olan karın için, karın germe işlemi,
 • Yağlanmış vaziyette olan karın bölgesi için, yağ aldırma işlemleri,
 • Bacak ve kol bölgelerindeki sarkmalar için germe ve yağ alma yöntemi,

Gibi yöntemler tek seferde yapılmaktadır.

Annelik Estetiği ile Ne Amaçlanır ?

Anne olmak ve annelik oldukça zorlu bir süreçtir. Bu durumdan ilk etapda vücudunuz etkilenir. Doğumdan sonra ne yapılırsa yapılsın eski haline dönemeyen vücut, annenin psikolojik sorunlar yaşamasına ve özgüven kaybına neden olabilir. Bu aşamada ise Annelik Estetiği devreye girmektedir. Peki Annelik Estetiği İle Ne Amaçlanır gelin birlikte öğrenelim.

İlk etapta tek ameliyat ile birçok işlemin aynı anda uygulanmasının ardından kişinin başka operasyonlara ihtiyacı kalmadan eski  görüntüsüne kavuşması amaçlanır. Bu amaç doğrultusunda anne hem zamandan hem de maddiyattan kar ederek tek seferde özlediği eski haline kısa sürede kavuşabilecektir. Deforme olan tüm vücudun eski haline gelmesi, annenin hem psikolojisine hem de özgüvenine iyi gelmektedir.

Annelik Estetiği Nasıl Yapılır ?

Annelik Estetiği bu estetiği yaptıracak bir çok kadın tarafından merak edilmektedir. Özellikle tüm vücudun tek seferde toplanması için uzun süren bir dizi ameliyat geçirmesi gerekmektedir. Bu ameliyat süreci kişiye bağlı olarak yaklaşık 3-5 saat arasında sürmektedir. Bu işlemler ise genel anestezi etkisi ile yapılmaktadır. Annelik Estetiği Nasıl Yapılır şu şekilde açıklayabiliriz.

 • Kişinin ihtiyaçlarına göre göğüs şekli belirlenerek göğüs estetiği yapılmaktadır. Fazla büyüdüyse toparlama ve küçültme, fazla küçükse yine toparlama ve büyütme işlemi yapılır. 
 • Yapılacak bir diğer işlem ise, sarkan, gevşeyen ve çatlayan karnı germe işlemidir. Bu işlemin ardından karın bölgesinin düz ve yağsız olması amaçlanır.
 • Liposuction yapılacak bir diğer işlemdir. Vücudun herhangi bir bölgesindeki fazla yağların alınması bu işlemle yapılmaktadır. 
 • Vajina estetiği ise doğum sonrasında meydana gelen deformasyonların toparlanması amacı ile yapılmaktadır.

Annelik Estetiği Kimlere Uygulanır ?

Annelik Estetiği Kimlere Uygulanır sorusu birçok anne tarafından sorulur ve cevapları merak edilir. Bu soruyu kısaca özetlememiz gerekirse;

 • Hamilelikte karın bölgesinde deformasyon oluşmuş kişilere,
 • Bacaklarında, kollarında, sırt bölgesinde, karnında sarkma oluşmuş kişilere,
 • Ne kadar diyet ve spor yaparsa yapsın inatçı yağlarından kurtulamayan kişilere,
 • Çatlakları olan kişilere,
 • Doktor muayenesi sonucunda herhangi bir olumsuzluk bulgusuna rastlanmayan ve anesteziye hazır olduğu tanısı konulan her anneye,

Bu estetik operasyonlar yapılmaktadır.

Annelik Estetiği Hamileliği Etkiler Mi ?

Estetik ameliyat yaptıran ve yaptıracak olan kişilerin en merak ettiği sorulardan bir tanesi de Annelik Estetiği Hamileliği Etkiler Mi olmaktadır. Buna yanıt verilecek olursak, hayır yapılan estetik ameliyatlar hamilelik sürecinde bir olumsuzluğa neden olmamaktadır. Fakat tekrar yaşanan hamilelik süreci kişinin vücudunda tekrar aynı deformasyonları oluşturabilir. Bu sebeple bu ayrıntıyı akıllardan çıkarmamak gerekmektedir. Eğer anne hamilelik düşünmüyorsa veya tüm hamileliklerini atlattıktan ve dilediği kadar çocuk sahibi olduktan sonra bu ameliyata girmesi onun faydasına olacaktır.

Annelik Estetiğinde Nelere Dikkat Edilmeli

Annelik Estetiğinde Nelere Dikkat Etmeli kısaca sizler için şu şekilde açıklayabiliriz.

 • Estetikten sonraki 14 gün boyunda anne vücudunda ağrı ve şişkinlik hisseder, bu sebeple daha az hareket etmeli ve daha çok sağlıklı beslenmelidir.
 • Annenin ciddi ve uzun bir ameliyattan çıktığı unutulmamalıdır. Kendi bebeği de dahil olmak üzere, en az 6 ay boyunca ağır kaldırmamaya özen göstermelidir.
 • Yapılan ameliyatın uzun süreli olması için annenin sağlıklı beslenmeyi ve egzersiz yapmayı yaşam şekli haline getirmesi gerekmektedir. Bu sayede daha fit ve sorunsuz bir vücuda sahip olabilir.

Annelik Estetiği Türleri Nelerdir ?

Annelik Estetiği Türleri Nelerdir diye sorulduğunda bunları size şu şekilde sıralayabiliriz.

 • Karın germe işlemi,
 • Labioplasti işlemi,
 • Meme Büyütme işlemi,
 • Meme dikleştirme işlemi,
 • Meme küçültme işlemi,
 • Yağ aldırma işlemi (liposuction)

Annelik Estetiği Sonrası İyileşme Süreci Nasıl Olur

Annelik Estetiği Sonrası İyileşme Süreci Nasıl Olur tüm anneler tarafından merak edilen ve araştırılan sorular arasında yer almaktadır. Bu süreç kişiye göre değişiklik gösterirken kısaca listelememiz gerekirse, sonraki süreç şu şekilde devam etmektedir.

 • Annelik estetiği ameliyatı olan kişilerin, yaptırdıkları ameliyat çeşidine göre 1-3 gün arası hastanede kalmaları gerekmektedir.
 • Yapılacak olan ameliyatların hepsi tek seferde değil de 3 ay aralıklarla yapılması doktor tarafından uygun görülerek planlanabilir.
 • Genel anestezi etkisi ile yapılan bu ameliyatın ardından anne yoğun bakım ünitesinde müşahede altına alınır ve uyanması beklenir.
 • İlk gün anestezi etkisi geçtikten sonra bir miktar ağrı görülebilir. Fakat bu ağrılar doktorun reçete ettiği ağrı kesiciler ile kontrol altına alınmaya çalışılır.
 • Ameliyattan sonraki ilk gün hasta hemen ayağa kalkabilir.
 • 3 günün sonunda hareket kabiliyetini geri kazanır ve desteksiz hareket edebilir.
 • Ameliyatın ardından, bu süreci takip eden birkaç günün ardından anne evine gönderilerek normal yaşama adapte olmaya çalışır.
 • Ameliyatın ardından ilk 3 gün hasta sıvı olan gıdalarla beslenmesini gerçekleştirir.
 • 4. günden itibaren ise yavaş yavaş katı beslenmeye geçiş yapabilir.

Türkiye’de Annelik Estetiği Fiyatları

Türkiye’de en çok yapılan ameliyatlardan bir tanesi de estetik ameliyatlarıdır. Kişilerin vücutlarında beğenmedikleri ve yaşamlarını kötü etkileyen yerleri yaptırması, hem kişinin özgüvenini yerine getirmekte hem de yaşam kalitesini yükseltmektedir. Bu ameliyatlardan bir tanesi de annelik estetiği ameliyatlarıdır. Bir dizi ameliyatın bir kerede yapılarak, hastanın eski fit görünümüne kısa sürede ulaşılması sağlanmaktadır. Türkiye’de başarı ile yapılan bu ameliyatlar yabancı ülke vatandaşlarının da dikkatini çekmiştir. Öyle ki ameliyat olmak için seçtiği ülkeler arasında Türkiye ilk sıralarda yer almaktadır.

Bu tercihlerin birden fazla sebepleri vardır. Sebepler arasında,

 • Hastanelerin temiz, geniş ve tam donanımlı olması,
 • Doktorların alanında uzman ve tecrübeli olması,
 • Hasta ile ilgilenen tüm personelin güler yüzlü ve yardımsever olması,
 • Kullanılan tedavi yöntemlerinin güncel olması,
 • Yapılan tedavilerin ve özel ihtiyaçların uygun fiyatlarla tamamlanıyor olması gibi etkenler tercih sebeplerini açıklamaktadır.

Türkiye’de Annelik Estetiği Fiyatları ise kişiye göre değişiklik göstermektedir. Kişinin yaptıracak olduğu işlem sayısı, hastanede kaldığı süreç gibi etkenler bu fiyatları etkileyen faktörler arasında bulunmaktadır. Bu sebeple Annelik estetiği fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca Türkiye’ye Annelik Estetiği Ameliyatı için bizim aracılığımız ile gelmeniz halinde, tarafımızdan konsolosluğa gönderdiğimiz davet mektubu ile vize işlemlerinizi kolaylaştırabiliriz.

Yorum yapın