WhatsApp +90312 963 1400 [email protected]

Bel Tümörü Nedir , Belirtileri ve Türkiye’de Bel Tümörü Tedavisi

İnsan hayatını en çok etkileyen vücut uzuvlarından bir tanesi de omurga kemikleridir. Bu kemikler baş kısımdan başlayarak kuyruk sokumuna kadar devam etmektedir. Bel Tümörü Nedir diye merak edildiği zaman genellikle omurga ve omurilikte meydana gelen tümörler olarak karşımıza çıkan tümörlere bel tümörü denmektedir.

Bu hastalık ilk belirtilerini vermeye başladığı andan itibaren vakit kaybetmeden bir doktor muayenesine gitmekte fayda olacaktır. Zira bu tümörlerin tedavi edilmediği takdirde, kişi için ciddi sağlık sorunlarına yol açması kaçınılmazdır.

Bel Tümörü Neden Olur ?

Bu hastalığa yakalananların en çok merak ettiği konulardan bir tanesi de Bel Tümörü Neden Olur sorusu olmaktadır. Bu hastalığın net bir nedeni tam olarak bulunamamıştır. Belde meydana gelen tümörlerin, özellikle omurga ve omurilik tümörlerinin genetik faktörler doğrultusunda kalıtım yolu ile meydana geldiği düşünülmektedir.

Bel Tümörünün Türleri Nelerdir ?

Belde meydana gelen tümörler birçok farklı şekilde ortaya çıkabilir. Erken teşhis ve tedavi edildiği takdirde kişilerin sağlığına kavuşma oranı oldukça yükselmektedir. Bel Tümörünün Türleri Nelerdir sorusu ise kısaca şu şekilde açıklanabilir.

 • Gliom ; Glial hücrelerde meydana gelen kanserli hücrelerin genel adıdır. Glialler ise beyinde yer alan destekleyici dokular demektir.
 •  Astrositom; Kişinin vücudundaki sinir hücrelerine destek sağlayan astrositlerde meydana gelen tümörün adıdır.
 • Kordoma; Bu tümör milyonda bir kere görülmektedir. Oldukça nadir olarak karşımıza çıkmaktadır. Sakrokoksigeal bölge (Kafa tabanı, Omurganın bittiği yer, anal bölgenin başlangıç yeri) ve omurganın hareket eden bölgelerinde yayılım göstermektedir.
 • Ependimoma; Bu hastalık ise, beynin odacıklarında bulunan kanser hücrelerinin ve omurilik kanalında meydana gelen kanser hücrelerinin meydana getirdiği hastalık türüdür.
 • Meningiom; Beynin çevresinde onu koruyan bir zar bulunmaktadır. Bu zarın adı dura’dır. Meningiom hastalığı ise bu zarda meydana gelen tümör sonucu oluşmaktadır.
 • Nörofibrom; kişinin vücuttaki sinirlerinde yayılan tümör sonucu meydana gelen hastalık çeşididir.
 • Schwannoma; çevresel sinir kılıfları olarak adlandırılmaktadır. Birden fazla hastalık ile meydana gelebilir.

Bel Tümörünün Belirtileri Nelerdir ?

Bel Tümörünün Belirtileri Nelerdir sorusu şu şekilde sıralanarak açıklanabilir.

 • Şiddetli sırt ağrısı,
 • Şiddetli bacak ağrısı,
 • Kolda uyuşma hissi,
 • Bacaklarda uyuşma hissi,
 • Kişinin kuvvetinde kayıp meydana gelmesi ve güçsüzleşmesi,
 • Kişinin yürürken zorlanması,
 • Özellikle geceleri yatarken ve kişi gün içerisinde fiziksel olarak aktifken meydana gelen ağrılar,
 • Göğüs bölgesinde uyuşma hissi,

gibi belirtiler oluşabilir. Bu ve bunlar gibi bir takım hayatı olumsuz  yönde etkileyen şikayetlerinizin olması durumunda en kısa sürede bir doktor kontrolüne gitmek sizin yararınıza olacaktır. Zira erken teşhis hastalıkların tedavisindeki en önemli ilk adımdır.

Bel Tümörü Nasıl Teşhis Edilir ?

Kişinin bazı belirtiler doğrultusunda hastaneye gitmesinin ardından, doktor öncelikle fiziki olarak kişiyi muayene eder. Kendisinin ve ailesinin geçmiş sağlık öykülerini de dikkate alarak eğer şüphe ediyorsa bir takım tanılama yöntemlerine başvurabilir. Bel Tümörü Nasıl Teşhis Edilir , hangi tanı yöntemleri kullanılır kısaca şu şekilde açıklayabiliriz.

 • Röntgen tanılama yöntemi ile,
 • Kemik taraması yani sintigrafi tanılama yöntemi ile,
 • BT (Bilgisayarlı Tomografi ) tanılama yöntemi ile,
 • MR (Manyetik Rezonans ) tanılama yöntemi ile,
 • İğne aspirasyonu adı verilen tanılama yöntemi ile,
 • Bazı kan testleri ile,

Bel Tümörü Nasıl Tedavi Edilir ?

Belde meydana gelen tümörün, belin neresinde çıktığına göre ve evresine göre tedavi ediliş şeklinde değişiklikler meydana gelmektedir. Bu değişikliklerin yanı sıra kişinin yaşı, kanserin türü, kanserin evresi, kişinin cinsiyeti, kişide var olan ve geçmiş sağlık problemleri bu tedavi sürecini doğrudan etkilemektedir. Fakat akıllarda yer alan Bel Tümörü Nasıl Tedavi Edilir sorusuna yanıt vermemiz gerekirse şu şekilde açıklayabiliriz.

 • Tümörün takibi,
 • Ameliyat tedavisi,
 • Radyasyon ve kemoterapi tedavisi,
 • İlaç tedavisi,

Bel Tümörü Ameliyatı Nasıl Yapılır ?

Genellikle omurga ve omuriliklerde meydana gelen Bel Tümörü Ameliyatı Nasıl Yapılır kısaca şu şekilde açıklanabilir.

Ameliyat süreci hastanın vücudunda oluşan kanserli hücrelerin vücudun hangi bölgesinde çıkmış olmasıyla alakalı olarak yaklaşık 4-5 saat sürmektedir. Yapılan tüm araştırmaların sonucuna göre kanserli hücrelerin yeri tespit edilir ve ameliyata başlanır. Ameliyatın yapılmasındaki en büyük amaç bölgenin kanserli hücrelerden temizlenerek kişinin yaşam koşullarını iyileştirmek olmaktadır.

Yapılan ameliyatlar günümüz teknoloji ve bilimin ışığında uzman ve tecrübeli ellerde yapılarak, olası komplikasyonlar ve riskler minimuma idrilmektedir. Genellikle 4-5 saat süren ameliyatın bazı durumlarda, tümörün cinsi, bulunduğu yer ve büyüklüğü sebebiyle 12-15 saate kadar çıktığı görülmüştür. Bu sebeple kişinin sorunsuz ameliyat edilmesi için hazır olarak, beyin, kalp gibi cerrahlarında beklediği veya ameliyata girdiği de gözlenmiştir.

Türkiye’de Bel Tümörü Tedavi Fiyatları

Türkiye hastalarına uygulamış olduğu tedavilerle elde ettiği başarısı ile en çok tercih edilen ülkeler arasında yer almaktadır. Bu tercihlerin birden fazla sebebi bulunmaktadır. Doktorların ve hemşirelerin alanında uzman ve tecrübeli olması, hasta ile ilgilenen aracı firma da dahil olmak üzere tüm hastane çalışanları ve personelin güler yüzlü ve yardımsever olması, hastanelerin büyük ve tam donanımlı olması, tedavi ve kişisel ihtiyaçların uygun fiyata karşılanabiliyor olması gibi durumlar tercih sebeplerinin başlıcalarıdır.

Türkiye’ye gelmeden önce ise hastalar tarafından Türkiye’de Bel Tümörü Tedavi Fiyatları en çok merak edilen konular arasında yer almaktadır. Fakat bel tümörü fiyatları hakkında net bir bilgi vermek çok da sağlıklı ve doğru olmayacaktır. Zira hastalığın seyri, yeri, evresi, kişiye verdiği hasar, tanılama ve tedavi süreci gibi etkenler fiyat konusundaki değişikliklere sebep olmaktadır.

Bu sebepler doğrultusunda aklınızda yer alan tüm soruların cevapları ve ayrıntılı fiyat bilgisi için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca Bel tümörü hastalığının tedavisinde Türkiye’ye bizim aracılığımız ile gelmeniz halinde, tarafımızdan konsolosluğa gönderilen davet mektubu ile vize işlemlerinizi kolaylaştırabiliriz.

Bel Tümörü Öldürür Mü ?

Birçok kişi tarafından araştırılan ve merak edilen Bel Tümörü Öldürür Mü sorusuna net bir yanıt vermek hiç de doğru olmayacaktır. Çünkü hastalığın türü, seyri, evresi, kişiye verdiği hasar, tanılama zamanı gibi durumlar ve doktorun kullanacak olduğu tedavi yöntemleri bu konu hakkında net bir yanıt vermeyi zorlaştırmaktadır.

Fakat her hastalıkta olduğu gibi bel tümörlerinde de erken teşhis edilen kanserlerin tedavisi oldukça kolay olmakla birlikte kişinin hayatının kurtulması oranı da oldukça yüksektir.

Belde Tümör Ağrı Yaparmı ?

Belde Tümör Ağrı Yapar mı  sorusu ise oldukça merak edilen sorular arasında yer almaktadır. Belde meydana gelen tümörlerin ilk belirtilerinden bir tanesi de belde ve bacaklarda meydana gelen şiddetli ağrılardır. Bu sebeple bu soruya verecek yanıtımız, evet belde tümör ağrıya sebep olabilir olacaktır.

Yorum yapın