Kalp Ve Damar Cerrahisi Nedir?

Kalp ve damar cerrahisi, insan hayatının devamlılığı açısından büyük önem taşıyan kalp ve dolaşım sistemi hastalıklarının teşhis ve tedavisinde kullanılan cerrahi yöntemlerle ilgilenen tıbbi bir branştır. Bu alanda çalışan uzmanlar, kalp ve damar hastalıklarının sebep olduğu sorunları ortadan kaldırmak ve hastaların yaşam kalitesini artırmak adına sürekli yeni teknolojiler ve yöntemler geliştirmektedir. Sizler için kaleme aldığımız bu yazımızda Kalp ve Damar Cerrahisi ile alakalı merak edilen tüm sorulara yanıt vermeye çalışacağız.

Kalp ve Damar Cerrahisi Nedir?

Kalp ve damar cerrahisi, kalp ve dolaşım sistemi ile ilgili hastalıkların cerrahi tedavisini içeren bir tıp dalıdır. Bu branş, kalp ve damar hastalıklarının doğuştan gelen veya sonradan kazanılan sebeplerle ortaya çıkan problemlerini çözmeye yönelik çalışmalar yapar. Kalp ve damar cerrahisi uzmanları, kalp ve damar hastalıklarının tedavisinde cerrahi yöntemler kullanarak hastaların yaşam sürelerini ve kalitelerini artırmayı amaçlarlar.

Kalp ve Damar Cerrahisi Hangi Hastalıklara Bakar?

Kalp ve damar cerrahisi, kalp ve dolaşım sistemi ile ilgili birçok hastalığın tedavisinde rol oynar. Bu hastalıklar arasında koroner arter hastalığı, kalp kapak hastalıkları, kalp yetmezliği, damar tıkanıklıkları, damar genişlemeleri (anevrizmalar), periferik arter hastalığı ve doğuştan gelen kalp hastalıkları gibi birçok farklı durum bulunmaktadır.

Kalp ve Damar Cerrahisi Biriminde Yapılan Uygulamalar

Kalp ve damar cerrahisi biriminde yapılan uygulamalar, hastalığın türüne ve şiddetine bağlı olarak değişiklik gösterir. Bu uygulamalar arasında şunlar yer almaktadır;

 • Bypass cerrahisi,
 • Kalp kapak cerrahisi,
 • Aort anevrizma cerrahisi,
 • Karotis endarterektomi,
 • Periferik arter cerrahisi,
 • Doğuştan gelen kalp hastalıklarının cerrahi tedavisi,

Kalp ve damar cerrahisi, günümüzde sürekli gelişen teknoloji ve yeni tedavi yöntemleri sayesinde daha başarılı ve güvenli hale gelmiştir. Bu alandaki uzmanlar, hastaların yaşam kalitesini artırmak ve kalp ve damar hastalıklarının etkilerini azaltmak için çalışmalarına devam etmektedir.

Türkiye’de Kalp ve Damar Cerrahisi Tedavi Fiyatları

Türkiye sağlık alanında yaptığı yatırımlar ve çalışmalar ile dünyaya adını duyurmayı başarmıştır. Özellikle tanı ve tedavi işlemlerinde kullanılan son teknolojik cihazlar birçok hastalığa umut ışığı olmuştur. Bununla birlikte Türkiye’ye yapılan sağlık turizminde artış görülmüştür. 

 • Hastanelerin büyük, temiz, ferah ve teknolojik aletler bakımında tam donanımlı olması,
 • Türk doktorların alanında uzman, başarılı ve yetenekli olması,
 • Hemşirelerin ve hasta bakıcıların güler yüzlü ve şefkatli olması,
 • Sorulan soruların hızlı ve doğru bir şekilde yanıtlar bulması,
 • Hasta ile ilgilenen aracı firma da dahil olmak üzere tüm personelin sabırlı ve anlayışlı olması,
 • Türkiye’nin doğal ve tarihi güzellikleri ile tatil imkanı sunuyor olması,
 • Ulaşımın kolay olması,
 • Tanı, tedavi, barınma, yeme, içme, giyinme, tatil gibi ihtiyaçların uygun fiyata karşılanabiliyor olması,

gibi durumlar tercih sebepleri arasında gösterilmektedir. Türkiye’de Kalp ve Damar Cerrahisi Tedavi Fiyatları ile ilgili, Türkiye’ye gelmek isteyen hasta ve hasta yakınlarının araştırma yaptıklarını görebiliyoruz. Fakat bu aşamada net bir fiyat bilgisi vermek doğru olmayacaktır. Kişiye yapılacak olan dudak şekli, malzeme türü, ekstra estetik isteği, tedavi süreci, Türkiye’de kalış süreci gibi bir çok etken fiyat konusunu etkilemektedir. Daha ayrıntılı fiyat bilgisine ulaşmak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca tedavi olmak için Türkiye’ye bizim aracılığımız ile gelmeniz halinde tarafımızdan konsolosluğa gönderilen davet mektubu ile vize başvuru işlemlerinizi kolaylaştırabiliriz.

Source :

This post is also available in: English

Sağlık rehberi içeriklerimiz, yalnızca bilgilendirme amaçlı ve kayıt tarihindeki bilimsel verilerle hazırlanmıştır. Sağlığınızla ilgili tüm sorularınız, endişeleriniz, teşhis veya tedavi için mutlaka doktorunuza veya sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir