WhatsApp +90312 963 1400 [email protected]

Ankara’daki Psikologlar

Modernleşen dünya ile birlikte kişilerin baş etmek zorunda kaldıkları insanlar ve mekanlar değişmektedir. Bu sebeple insanlar daha çok insana, daha çok işe ve daha çok soruna karşı, baş etme yöntemleri geliştirmektedirler. Bu konuda başarılı olamayan bireylerin de akıl, ruh ve beden sağlıklarının normal işleyişinde devam edebilmesi için yardım alması gerekmektedir. Bu yardımı ise uzman psikologlar seanslar içerisinde vermektedir. 

Genel olarak bakıldığı zaman eskiden psikoloğa gitmek delilik, akıl sağlığının yerinde olmaması gibi karşılansa da artık değişen devir ile beraber psikiyatri alanına da bakış açısını değiştirmiştir. Artık psikolog ile yapılan görüşmeler ve o uzmanlara talebin artması bir  sağlık sorunu değil ihtiyaç olarak karşılanmaktadır. Sizin için araştırmasını yaptığımız bu yazımızda Ankara’daki Psikologlar hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Ankara Psikolog Önerisi

İnsan hayatının en önemli sorunlarından bir tanesi de psikoloji ile alakalıdır. Psikoloji bozukluğu, çocukluk travmalarının birleşmesiyle veya akıl sağlığımızı sıkıntıya düşürecek olan kişi ve şeylerle ortaya çıktığı düşünülmektedir. Bu sebeple insanlar normal olmayan durumları çözmek için psikoloğa gitmeye ihtiyaç duyarlar. Psikoloğa gitmek, hasta olunca doktora gitmek kadar normal bir şeydir.

Özellikle büyük şehirlerde yaşayan insanların üzerine binen stres yükü daha fazla olduğundan bu şehirlerde yaşayan insanların psikolog ihtiyaçları daha fazladır. Genellikle Ankara Psikolog Önerisi isteyen kişilerin fazla olduğu gözlemlenmektedir. 

Psikolog önerisi diğer hastane bölümlerinin önerisi ve araştırılması kadar önemlidir. Sizler için kaleme aldığımız bu başlık altında psikoloğa gitmeden önce dikkat etmeniz gereken şeyleri yazmaya çalışacağız.

 • Öncelikle psikolog seçerken kendi istek ve düşüncelerinizi dikkate almalısınız. Örneğin doktorun cinsiyeti. Kadın psikoloğa mı daha iyi içinizdekileri anlatabilirsiniz, yoksa erkek psikoloğa mı sorusunu içinizde cevapladıktan sonra cinsiyetine göre psikolog seçimi yapabilirsiniz.
 • Seçim yapmanız gereken diğer bir konu ise yaş seçimidir. Genç, orta, ileri yaşlarda olan doktorların hangisini tercih edeceğiniz oldukça önemlidir.
 • Son derece önemli olan kriterlerden bir tanesi de psikoloğun uzmanlık alanıdır. Alanında uzman bir psikolog ile görüşmeniz sizin için oldukça faydalı olacaktır.

Ankara’da Özel Psikologlar

Devlet hastanelerinde bulunan psikiyatri bölümündeki psikologların yanı sıra bir de özel hastanelerde ve özel kliniklerinde görev yapan psikologlar vardır. Ankara’da Özel Psikologlar sizler için aşağıda listelenmiştir.

Ankara Psikolog Yorumları

İnternet artık evimizin içerisine kadar girmişken merak ettiğimiz soruların cevaplarını bulmak hiç de zor değildir. Özellikle psikolog arayışında olan kişilerin, psikolog yorumlarını okuması hem çok kolay, hem birinci ağızdan alınan deneyim bilgisi açısından hem de oldukça güven verici olmaktadır. 

Yukarıda listelediğimiz doktorların birkaçı hakkında yapılan yorumların bazıları ise şu şekildedir;

 • “Kendimi huzurlu ve güvende hissettim cümleleri ve yaklaşımıyla, bir çok konuda fikirleriyle daha iyi bir yolda ilerleyebileceğimi hissettim, kendisine teşekkür ediyorum…”
 • “6 ay kadar önce başladık karım ile beraber. Gayet memnun kaldık. Mehmet Emin hocam gayet bilgili donanımlı her kesime hitap edebilen farkindaliklarimizi artıran verdiği ödevlere düşünce yapimizin düşünce yolumuzun gelişmesinde yardımcı olan alanında en iyi hocalardan Birtanesi. Kesinlikle tavsiye ederim. Terapi merkezide gayet sıcak bir ortam. Bebegimiz ile birlikte gönül rahatlığıyla gidiyoruz.”
 • “Kendisi çift terapisinde bizim için dönüm noktası oldu. Bu kadar kısa bir sürede bu kadar yol alacağımızı düşünmemiştim.Hiç bir seansımızda gecikme , bekleme gibi şeyler yaşamadık ki merkezde bulunan her bir kişi çok ilgili. Kendisine çok teşekkür ediyorum”
 • “Çok memnun kaldım ve aldığım seanslar boyunca geliştiğim ve farkındalık kazandığım konular oldu.Ayrıca iletişim ve empati açısından da Beste hanımdan memnun kaldım.Herkese tavsiye edeceğim bi süreçti etrafımdaki arkadaşlarımınsa terapi konusundaki önyargılarını kırdığım bi deneyimdi.”
 • “Kendimi yeniden tanimami , insanlara karşı davranış biçimlerimi sekillendirmem de bana kilavuzluk etti. Özellikle eşimle ciddi problemlerimiz vardı, çoğunu çözmemde bana yardımcı oldu .Kendimi daha huzurlu , mutlu hissediyorum.Hersey için teşekkür ederim”

Ankara’da En İyi Psikoterapist

İnsanların duygu bozuklukları ile alakalı konularda sadece psikolog desteği almak yeterli olmayabilir. Bu desteğin yanında sadece uzmanların yapabileceği, çeşitli tekniklerden oluşan psikoterapi de almanız gerekmektedir. 

Ankara’da En İyi Psikoterapist listesi sizin için aşağıda bulunmaktadır;

 • Prof. Dr. Necla Refia PALABIYIKOĞLU
 • Uzm. Psikolog Esra Bilge DERDİYOK

Ankara’daki Uzman Psikologlar 

Ankara’daki Uzman Psikologlar ; 

 • Prof. Dr. Necla Refia PALABIYIKOĞLU
 • Uzm. Psikolog Esra Bilge DERDİYOK


Ankara Psikolog Merkezleri

Ankara Psikolog Merkezleri kısaca bu şekilde açıklanabilir. Genel olarak yabancı vatandaşlar tarafından en çok merak edilen konulardan bir tanesi de Ankara’daki Psikolog Tedavi Fiyatları olmaktadır. Fakat bu aşamada net bir fiyat bilgisi vermek doğru olmayacaktır. Çünkü yapılacak olan tanılama ve tedavi yöntemleri, tedavi süreci gibi durumlar fiyat konusunu değiştirmektedir.

Bu noktadaki değişimlerin sebebi ise her hastalığın kişiye özel olması ve farklılık göstermesidir. Bu konuda ayrıntılı bilgi ve net fiyat bilgisi almak için bizi arayarak iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca Türkiye’ye tedavi olmak için bizim aracılığımız ile gelmeniz halinde, bizim tarafımızdan konsolosluğa gönderilen davet mektubu ile vize işlemlerinizi kolaylaştırabiliriz.

Ankara’da Hangi Hastanede Psikolog Var ?

Günümüzde çoğalan yaşam koçları sebebiyle uzman ve eğitimini almış psikologlar bulmak epey zor olmaktadır. Bu sebeple genellikle Ankara’da Hangi Hastanede Psikolog Var sorusu çok fazla araştırılmakta ve akılları meşgul etmektedir. Hastaneleri sizler için şu şekilde sıralayabiliriz.

 • Ufuk Üniversitesi Hastanesi
 • Medicana International Ankara
 • Özel Koru Ankara Hastanesi
 • A Life Hospital Sağlık Grubu
 • Lokman Hekim Üniversitesi Ankara Hastanesi
 • A Life Hospital Kuzey Ankara
 • Ankara Tandoğan Magnet Tıp Merkezi
 • Özel Sanatoryum Tıp Merkezi
 • Mizmer Ankara Bireysel Danışmanlık
 • Özel Bayındır Hastanesi Kavaklıdere
 • Başkent Üniversitesi Ankara Hastanesi
 • Özel Acıbadem Ankara Hastanesi

gibi hastanelerde psikolog bulunmaktadır.

Source :

“Ankara’daki Psikologlar” üzerine bir yorum

Yorum yapın