Türkiye'De Hollywood Smile

Türkiye’de Hollywood Smile son yıllarda oldukça moda haline geldi. Hollywood Smile, kısaca Hollywood standartlarına uygun şekilde yapılan estetik gülüş tasarımına verilen isimdir. Yapılan bu gülüş tasarımında dudakların, dişlerin ve diş etlerinin birbiri ile uyumu dikkate alınır ve öyle tasarlanır. 

Hollywood standartlarında yapılan bu gülüş tasarımı sadece kadınlar tarafından değil, erkekler tarafından da tercih edilen bir tasarım şeklidir. 

Bu gülüş tasarımının nasıl yapıldığı, ne kadar sürdüğü, yapılan işlemler, işlem sonrası dikkat edilmesi gereken hususlar, avantajlar ve fiyatları gibi merak edilen bir çok konuya açıklık getireceğiz.

Makalenin ingilizce versiyonu : Hollywood smile cost in turkey

Makalenin arapça versiyonu: تكلفة ابتسامة هوليود في تركيا

Hollywood Gülüşü Fiyatı Ne Kadar ?

Herkes tarafından merak edilen en önemli konu Hollywood gülüşünün fiyatı olmaktadır. Fakat her estetikte veya her operasyonda olduğu gibi bu estetik tasarımı için de belirli bir fiyat verilmesi pek mümkün görünmemektedir. Çünkü her ağız ve diş yapısı kişiye özel olmaktadır. Gülüş tasarımında yapılacak olan işlem öncesi ve işlem sonrası tedavileri kişiden kişiye farklılık göstermektedir.

Hollywood Smile Fiyat 2023

✅ Hollywood Smile Tedavisi Seçenekleri✅ Türkiye'de Ortalama Fiyatlar❎ Avrupa'da Ortalama Fiyatlar❎ Amerika'da Ortalama Fiyatlar
E-max Lamine Kaplamalar$50 – $300€750 – €1,500 $450 – $2000
Danışmanlık$0 – $10€25 – €100 $100 – $300
Estetik dolgu (ön dişler)$100 – $200 €50 – €1000 $100 – $500
Diş çekimi$50 – $100 €60 – €300 $100 – $300
Implantlar$235 – $750 €2000 – €3,500 $3000 – $3,500
Kemik Grefti$190 – $250 €300 – €1000 $500 – $1000
Diş Beyazlatma$110-$200€200 – €1000 $600 – $1000
Zirkonyum Kaplama$135 – $250 €715 – €1000 $1000 – $2,500
Metal Destekli Porselen Kaplama$85 – $250 €775 – €950 $750 – $3000

Kişinin tedavisinin kendisine özel olmasının yanı sıra tedaviyi yapacak olan doktorla alakalı fiyat değişikliği de olmaktadır. Doktorun talep ettiği estetik ücreti, doktorun uzmanlık alanı, kullanılan malzemelerin kalite ölçütü fiyatın artmasına veya azalmasına sebep olacak etkenlerdendir.

Ayrıntılı ve net bir fiyat bilgisi için; öncelikle Hollywood Smile tedavi sürecine karar vermeli ve size uygun fiyat paketlerimizi talep etmelisiniz.

Hollywood Smile nasıl yapılır?

Hollywood Smile Before After
Hollywood Smile Before After

Eğer Hollywood Smile uygulamasına karar verdiyseniz yapılacak ilk işlem alanında uzman bir doktor ile görüşüp muayene olmaktır. Muayene sırasında doktorun gerekli kontrolleri yapması beklenir. Hastanın geçmiş sağlık hikayesi dinlenerek bu sürece başlanmalıdır.

Ağız ve diş sağlığı kontrol edilmeli, ağız içerisinde tedavi edilmesi gereken çürük, diş eksikliği gibi problemlerin giderilerek  tedavi aşamasına geçilmesi gerekmektedir.

Tüm problemlemler çözüldükten sonra, Hollywood standartlarına göre bir tasarım yapılmalı, kullanılacak malzemelere karar verilmeli ve planlanan tedavi başlatılmalıdır. Yapılan tedavi sürecinde dişler için uygulanacak olan implant, dolgu gibi işlemlerde ihtiyaç halinde anestezi uygulaması yapılarak hastanın hissedeceği acı da ortadan kaldırılmaktadır.

Hollywood Smile İşlemleri Nelerdir?

Her işlemde olduğu gibi bu estetik gülüş işlemlerinde de hastanın kendisini nelerin beklediğini merak etmesi en doğal şeydir. Bu sürece karar veren kişi karşılaşacağı şeyleri bilerek tedaviye başlarsa, tedaviden daha iyi sonuç alınacağı tahmin edilmektedir.

Bu gülüş işlemlerinde unutulmamalıdır ki her tedavi süreci kişiye özel ilerlemektedir. Hastanın veya doktorun ek olarak isteyeceği ve yapacağı her şey tedavi sürecinde ek bir detay olabilir.

Belli başlı olarak yapılabilen ortalama üç işlem vardır. Bunların birincisi;

 • Porselen Vener; Gözle görülür bir biçimde çarpık, fazla sarı, aralığı fazla, küçük yapıdaki dişler için uygulanan bir yöntemdir. Bu yöntemde öncelikle dişlerin dış kısmına hafif bir şekilde aşındırma işlemi uygulanmaktadır. Ardından dişlerin ön yüzüne kaplanan yaprak porselen sayesinde dişler daha beyaz, parlak ve pürüzsüz bir hal almaktadır.

Yapılan ikinci işlem ise;

 • Diş Beyazlatma ; Bu tedavinin en önemli basamaklarından bir tanesi diş beyazlatma işlemidir. Fakat kişinin diş yapısının doğal beyaz olması durumunda bu işlemin yapılmasına gerek duyulmamaktadır. Hollywood Smile tasarımı istiyorsanız ve dişleriniz yeterince beyaz değilse mutlaka bu işlemin uygulanması gerekmektedir.

Son olarak yapılan işlem ise;

 • İmplant ; unutulmamalıdır ki her Hollywood gülüş tedavisinde implant yapımı gerekmemektedir. Hastanın ağız içerisinde eksik olan dişlerinin tamamlanması bu sürecin en önemli aşamalarından birisidir. Eksik diş ile kusursuz bir gülüş yakalamak mümkün değildir.

Hollywood Smile Ne Kadar Sürer ?

Son dönemlerin en popüler işlemlerinden olan Hollywood Smile estetiği kadın erkek bir çok kişi tarafından tercih edilmektedir. Özellikle merak edilen konular arasında ise bu sürecin ne kadar olduğudur. Her operasyonda olduğu gibi bu operasyonda da işlem süreci kişiye göre değişmektedir.

Ağız içerisinde bulunan diş eksiklikleri veya diş çürüklerinin tedavisi bu sürecin uzamasına veya kısalmasına sebep olmaktadır. Kullanılacak tedavi yöntemleri, kaplama yapılması gereken diş sayısı, kaplama yapılacak malzeme gibi farklılıklar da süreci etkilemektedir.

Ortalama bir gün sayısı vermemiz gerekirse, Hollywood Smile tasarımın tedavi süreci 5-20 gün arasında değişiklik göstermektedir. Bu süreç ise ağız ve diş için yapılması gereken ek tedaviler ile uzayabilir.

Hollywood Smile İşlemi Sonrası Diş Bakımı Nasıl Olmalı ?

 • Genel olarak bakım süreci günlük yaşamla paralel gitmektedir. 
 • İşlem sonrası dişler yine günde iki kere mutlaka fırçalanmalıdır.
 • Doktorun belirttiği şekilde diş ipi her gün mutlaka kullanılmalıdır.
 • Herkesin yapması gerektiği gibi mutlaka 6 aylık periyotlar halinde diş hekimi kontrolüne gidilmesi gerekmektedir.
 • Dişlerinizin işlem gördüğü unutulmamalıdır. Bu sebeple sert yiyeceklerden kaçınılmalı, tırnak yenmesi gibi durumlardan mümkün olduğunca uzak durulmalıdır.
 • Lekelenmenin en aza inmesi için sigara içilmemeli, kırmızı şarap, renk veren yiyecekler, çay ve kahve tüketimi en aza indirilmelidir. 
 • Ayrıca uzun süre Hollywood Smile’ın yüzünüzde kalması için doktor tavsiyelerini yerine getirmeniz gerekmektedir.

Hollywood Smile Avantajları Nelerdir?

Hollywood Smile estetiği yaptırmak isteyen kişiler öncelikle avantajlarını ve dezavantajlarını gözden geçirmelidirler.

Bizler sizin için avantajlarını şöyle sıralayabiliriz;

 • Hollywood Smile’a sahip olan kişiler gözle görülür bir biçimde daha estetik ve daha hoş görünen bir gülüşe sahip olurlar.
 • Dışarıdan bakıldığında daha simetrik ve daha beyaz bir gülüş sizin olur.
 • Kişinin dişlerinin, diş etleri ile uyumu farkedilir bir güzellikte olur.
 • Estetik yaptırmadan önce yapılan tedaviler ile ağız ve diş sağlığının bütünlüğü sağlanmış olur.
 • Ağızın kapanış biçimi daha doğru ve düzgün olur.
 • Gülümseme simetrik ve daha düzgün olur.
 • Hollywood Smile kişinin daha genç görünmesini sağlar.

Neden Türkiye’de Hollywood Smile Yaptırmalısınız ?

İnsanların tedavi süreci için en çok tercih ettiği ülke ise Türkiye’dir. Türkiye teknolojik açıdan birçok avrupa ülkelerine göre daha gelişmiş ekipmanlara sahiptir. Doktorların uzmanlık seviyesi diğer ülkelere göre daha üst seviyededir.

Türkiye’nin coğrafik konumu sebebiyle diğer ülkelerden yapılan transfer işlemi daha kolay ve kısa süreli olmaktadır. Özellikle fiyat konusuna değinecek olursak, Hollywood Smile işlemin fazla talep görmesi sebebiyle, alanında uzman doktorların bulunduğu hastaneler fazladır. Bu sebeple daha uygun fiyata gülüş tasarımı yapılabilmektedir.

Son olarak tedavi olmak için hem alanında uzman, güler yüzlü ve sorulan soruların hemen yanıt bulduğu doktorlar tarafından yapılan işlemlerin uygun fiyatlı olması hem de doğal güzelliklerin oldukça fazla olması Türkiye’yi tercih edilen ülke haline getirmektedir.

Sizler de uygun fiyata kaliteli hizmet alırken, güzel bir tatil de geçirmek istiyorsanız Hollywood Smile estetik tedavisi için Türkiye’yi tercih edebilirsiniz.

Hollywood smile nasıl yapılıyor?

Estetik bir gülüş, bembeyaz bir dişleriniz olması için yapılan Hollywood Smile Gülüş tasarımı ile dişleriniz ve diş etlerinizde canlı ve sağlıklı bir görünüm elde edilir. Hollywood smile gülüş tasarımı, hollywood standartlarına göre uygulanır.

Hollywood smile ne kadar sürer?

Hollywood smile gülüş estetiği tasarımı işlemleri, dişlerinizin ve diş etlerinizin genel yapısına ve durumuna göre 5 ila 10 gün arasında sürmektedir.

En beyaz diş rengi hangisidir?

En beyaz diş rengi genel olarak B1 rengi olarak bilinse de , gelişen teknolojilerle B1 renk seviyesinden daha beyaz diş yaptırmak mümkündür.

This post is also available in: English العربية

Sağlık rehberi içeriklerimiz, yalnızca bilgilendirme amaçlı ve kayıt tarihindeki bilimsel verilerle hazırlanmıştır. Sağlığınızla ilgili tüm sorularınız, endişeleriniz, teşhis veya tedavi için mutlaka doktorunuza veya sağlık kuruluşuna başvurunuz.