WhatsApp +90312 963 1400 [email protected]

Hollywood Smile Fiyat 2023 Hollywood Gülüşü Fiyatları

Türkiye’de Hollywood Smile son yıllarda oldukça moda haline geldi. Hollywood Smile, kısaca Hollywood standartlarına uygun şekilde yapılan estetik gülüş tasarımına verilen isimdir. Yapılan bu gülüş tasarımında dudakların, dişlerin ve diş etlerinin birbiri ile uyumu dikkate alınır ve öyle tasarlanır. 

Hollywood standartlarında yapılan bu gülüş tasarımı sadece kadınlar tarafından değil, erkekler tarafından da tercih edilen bir tasarım şeklidir. 

Bu gülüş tasarımının nasıl yapıldığı, ne kadar sürdüğü, yapılan işlemler, işlem sonrası dikkat edilmesi gereken hususlar, avantajlar ve fiyatları gibi merak edilen bir çok konuya açıklık getireceğiz.

Makalenin ingilizce versiyonu : Hollywood smile cost in turkey

Makalenin arapça versiyonu: تكلفة ابتسامة هوليود في تركيا

Hollywood Gülüşü Fiyatı Ne Kadar ?

Herkes tarafından merak edilen en önemli konu Hollywood gülüşünün fiyatı olmaktadır. Fakat her estetikte veya her operasyonda olduğu gibi bu estetik tasarımı için de belirli bir fiyat verilmesi pek mümkün görünmemektedir. Çünkü her ağız ve diş yapısı kişiye özel olmaktadır. Gülüş tasarımında yapılacak olan işlem öncesi ve işlem sonrası tedavileri kişiden kişiye farklılık göstermektedir.

Hollywood Smile Fiyat 2023

✅ Hollywood Smile Tedavisi Seçenekleri✅ Türkiye'de Ortalama Fiyatlar❎ Avrupa'da Ortalama Fiyatlar❎ Amerika'da Ortalama Fiyatlar
E-max Lamine Kaplamalar$50 – $300€750 – €1,500 $450 – $2000
Danışmanlık$0 – $10€25 – €100 $100 – $300
Estetik dolgu (ön dişler)$100 – $200 €50 – €1000 $100 – $500
Diş çekimi$50 – $100 €60 – €300 $100 – $300
Implantlar$235 – $750 €2000 – €3,500 $3000 – $3,500
Kemik Grefti$190 – $250 €300 – €1000 $500 – $1000
Diş Beyazlatma$110-$200€200 – €1000 $600 – $1000
Zirkonyum Kaplama$135 – $250 €715 – €1000 $1000 – $2,500
Metal Destekli Porselen Kaplama$85 – $250 €775 – €950 $750 – $3000

Kişinin tedavisinin kendisine özel olmasının yanı sıra tedaviyi yapacak olan doktorla alakalı fiyat değişikliği de olmaktadır. Doktorun talep ettiği estetik ücreti, doktorun uzmanlık alanı, kullanılan malzemelerin kalite ölçütü fiyatın artmasına veya azalmasına sebep olacak etkenlerdendir.

Ayrıntılı ve net bir fiyat bilgisi için; öncelikle Hollywood Smile tedavi sürecine karar vermeli ve size uygun fiyat paketlerimizi talep etmelisiniz.

Hollywood Smile nasıl yapılır?

Hollywood Smile Before After
Hollywood Smile Before After

Eğer Hollywood Smile uygulamasına karar verdiyseniz yapılacak ilk işlem alanında uzman bir doktor ile görüşüp muayene olmaktır. Muayene sırasında doktorun gerekli kontrolleri yapması beklenir. Hastanın geçmiş sağlık hikayesi dinlenerek bu sürece başlanmalıdır.

Ağız ve diş sağlığı kontrol edilmeli, ağız içerisinde tedavi edilmesi gereken çürük, diş eksikliği gibi problemlerin giderilerek  tedavi aşamasına geçilmesi gerekmektedir.

Tüm problemlemler çözüldükten sonra, Hollywood standartlarına göre bir tasarım yapılmalı, kullanılacak malzemelere karar verilmeli ve planlanan tedavi başlatılmalıdır. Yapılan tedavi sürecinde dişler için uygulanacak olan implant, dolgu gibi işlemlerde ihtiyaç halinde anestezi uygulaması yapılarak hastanın hissedeceği acı da ortadan kaldırılmaktadır.

Hollywood Smile İşlemleri Nelerdir?

Her işlemde olduğu gibi bu estetik gülüş işlemlerinde de hastanın kendisini nelerin beklediğini merak etmesi en doğal şeydir. Bu sürece karar veren kişi karşılaşacağı şeyleri bilerek tedaviye başlarsa, tedaviden daha iyi sonuç alınacağı tahmin edilmektedir.

Bu gülüş işlemlerinde unutulmamalıdır ki her tedavi süreci kişiye özel ilerlemektedir. Hastanın veya doktorun ek olarak isteyeceği ve yapacağı her şey tedavi sürecinde ek bir detay olabilir.

Belli başlı olarak yapılabilen ortalama üç işlem vardır. Bunların birincisi;

 • Porselen Vener; Gözle görülür bir biçimde çarpık, fazla sarı, aralığı fazla, küçük yapıdaki dişler için uygulanan bir yöntemdir. Bu yöntemde öncelikle dişlerin dış kısmına hafif bir şekilde aşındırma işlemi uygulanmaktadır. Ardından dişlerin ön yüzüne kaplanan yaprak porselen sayesinde dişler daha beyaz, parlak ve pürüzsüz bir hal almaktadır.

Yapılan ikinci işlem ise;

 • Diş Beyazlatma ; Bu tedavinin en önemli basamaklarından bir tanesi diş beyazlatma işlemidir. Fakat kişinin diş yapısının doğal beyaz olması durumunda bu işlemin yapılmasına gerek duyulmamaktadır. Hollywood Smile tasarımı istiyorsanız ve dişleriniz yeterince beyaz değilse mutlaka bu işlemin uygulanması gerekmektedir.

Son olarak yapılan işlem ise;

 • İmplant ; unutulmamalıdır ki her Hollywood gülüş tedavisinde implant yapımı gerekmemektedir. Hastanın ağız içerisinde eksik olan dişlerinin tamamlanması bu sürecin en önemli aşamalarından birisidir. Eksik diş ile kusursuz bir gülüş yakalamak mümkün değildir.

Hollywood Smile Ne Kadar Sürer ?

Son dönemlerin en popüler işlemlerinden olan Hollywood Smile estetiği kadın erkek bir çok kişi tarafından tercih edilmektedir. Özellikle merak edilen konular arasında ise bu sürecin ne kadar olduğudur. Her operasyonda olduğu gibi bu operasyonda da işlem süreci kişiye göre değişmektedir.

Ağız içerisinde bulunan diş eksiklikleri veya diş çürüklerinin tedavisi bu sürecin uzamasına veya kısalmasına sebep olmaktadır. Kullanılacak tedavi yöntemleri, kaplama yapılması gereken diş sayısı, kaplama yapılacak malzeme gibi farklılıklar da süreci etkilemektedir.

Ortalama bir gün sayısı vermemiz gerekirse, Hollywood Smile tasarımın tedavi süreci 5-20 gün arasında değişiklik göstermektedir. Bu süreç ise ağız ve diş için yapılması gereken ek tedaviler ile uzayabilir.

Smile Diş Fiyatları

Smile diş halk arasında Hollywood gülüşü olarak da anılmaktadır. Estetik olarak çene, ağız ve diş uyumunun yakalanması, dişlerin ise boyutu, yapısı, şekli ve rengi itibari ile güzelleştirilmesi işlemidir. Bu işlem günümüzün kozmetik sektöründe oldukça ses getiren bir sükse yapmış ve herkes tarafından tercih edilmeye başlanmıştır. 

Özellikle kadınların güzellik algısının erkeklerden daha farklı olması ve güzel görünüşlerine son derece özen göstermeleri, bu işlemin en çok kadınlar tarafından tercih edildiğini gözler önüne sermektedir. 

Bu kusursuz güzelliğin elbetteki bir bedeli olacaktır. İnsanların araştırma yaparken bir sonraki adımlarının Smile Diş Fiyatları olduğunu görmekteyiz. Fakat bu aşamada net bir fiyat bilgisi siz değerli okuyucularımıza vermek çok da doğru olmayacaktır. Zira smile diş uygulamasındaki fiyatlar oldukça değişiklik gösterir. Bunun sebeplerini ise size kısaca şu şekilde açıklayabiliriz;

 • Dişlerin tedaviye ihtiyacına göre fiyatlarda değişiklik olabilir. Örneğin smile diş uygulamasından önce diş kusurlarının giderilmesi, tedavi edilmesi gereken dişlerin tedavi edilmesi, eksik dişlerin tamamlanması gibi birçok etken fiyatları etkilemektedir.
 • Kullanılacak olan malzemenin türü de smile diş fiyatlarını değiştirmektedir. Son teknoloji ile kaliteli malzeme kullanılarak yapılacak olan uygulamanın, daha düşük kalite malzeme ile yapılandan daha pahalı olması beklentiler arasında görünmektedir.
 • Bu aşamada net bir fiyat bilgisi almak için doktorlarımızla iletişime geçmeniz ve tedavi öncesinde muayene olmanız gerekmektedir. Doktorumuz ile yapacağınız ön görüşmelerde hem fiyat bilgisi hem de tedavi süreci için yol haritası belirlenmiş olur.

Hollywood Gülüşü Erkek

Kozmetik ve estetik dünyasının etkileri daha erken yaşlarda ve farklı cinsiyetlerde de görülmektedir. Önceden daha büyük yaş ve çoğunlukla kadınlar bu işlemlere rağbet gösterirken artık günümüzde erkekler ve daha küçük yaşlardaki bireyler de bu sektörün içerisinde yer almaktadır. 

Belli kalıpları ve belli görüşleri insanlara empoze eden bu sektörün içerisinde en göze çarpan ve en belirgin olan uygulamalardan bir tanesi de Hollywood Gülüşü adı verilen diş estetiğidir. Bu estetik uygulamadaki amaç; dişlerin tedavi edilip temizlenerek, daha beyaz, daha düzgün ve göze daha hoş görünen bir gülümseme yakalamaktır. 

Bu uygulamanın en çok tercih edeni kadınlar gibi görünse de erkekler tarafından da oldukça rağbet görür ve erkek danışanlar azımsanmayacak kadar fazladır. Bu işlemi istemenin temel sebeplerinden bir tanesi de estetik kaygılardır. Erkeklerin ağız ve diş yapısı kadınlara oranlara biraz daha kötü görünüme sahip olabilir. Bu sebeple kişilerdeki kötü görünüm sebebiyle meydana gelen özgüven kaybı kişilerin psikolojik yapısını derinden sarsar ve günlük yaşamlarını da etkiler. Bu travmalardan kurtulmak ve daha hoş bir görünüme sahip olmak için başta kadınlar olmak üzere erkekler de bu gülüş işlemini yaptırmaktadırlar.

Gülüş Tasarımı Before After

Gülüş tasarımı günümüzde pek çok insan tarafından tercih edilerek yapılmaktadır. Bu işlemin öncesinde ve sonrasında dikkat edilmesi gereken pek çok şey bulunmaktadır. Bunları sizler için sıralayacak olursak eğer;

 • Gülüş tasarımı yaptırmak istiyorsanız öncesinde alanında uzman ve kaliteli bir estetik bir diş hekimine başvurmanız gerekmektedir.
 • Gülüş tasarımı uygulaması öncesinde doktorunuz ile yapacağınız görüşmelerde tedavi süreci şekillenecek ve sizi nasıl bir yol haritasi bekliyor bunu öğreneceksiniz. 
 • Gülüş tasarımı uygulaması öncesinde, eksik dişlerin tamamlanması, kusurların giderilmesi, çürük veya kanal tedavisi yapılması doktor tarafından gerekli görülebilir.
 • Bu durumda öncelikle bu tedavi işlemlerinin tamamlanması gerekir.
 • Yapılan tüm gerekli işlemlerin ardından ise gülüş tasarımı uygulaması yapılabilmektedir.

Gülüş Tasarımı Sonrası;

 • Yapılan gülüş tasarımı sonrasında doktorun önerilerine kulak vermek ve harfiyen uygulamak yapılacak olanlar arasındaki ilk adımdır.
 • Yapılan tasarım sonrasında kişilerin kaybettikleri özgüvenin tekrar yerine gelmesi kaçınılmazdır. 
 • Yapılan bu dişleri uzun süreli kullanmak için öncelikle dişlerin bakımı oldukça önemlidir.
 • Doktorun önerdiği diş fırçası ve diş macunu ile diş bakımını yapmak gerekmektedir.
 • Diş ipi kullanılarak ağız içi bakımı tamamlanmalıdır.
 • Kırmızı ve koyu renkli içecekler, çay, kahve gibi içeceklerden kaçınmak veya az tüketmek gerekmektedir.
 • Özellikle sigara dişleri çok çabuk sarartacağından bırakılması ve kullanılmaması önerilmektedir. 
 • Ortalama 10 yıl garanti süresi öngörülen bu uygulamanın ne kadar dayanacağı ise kişinin kullanım şekline bağlı olarak değişmektedir. 

Hollywood Smile İşlemi Sonrası Diş Bakımı Nasıl Olmalı ?

 • Genel olarak bakım süreci günlük yaşamla paralel gitmektedir. 
 • İşlem sonrası dişler yine günde iki kere mutlaka fırçalanmalıdır.
 • Doktorun belirttiği şekilde diş ipi her gün mutlaka kullanılmalıdır.
 • Herkesin yapması gerektiği gibi mutlaka 6 aylık periyotlar halinde diş hekimi kontrolüne gidilmesi gerekmektedir.
 • Dişlerinizin işlem gördüğü unutulmamalıdır. Bu sebeple sert yiyeceklerden kaçınılmalı, tırnak yenmesi gibi durumlardan mümkün olduğunca uzak durulmalıdır.
 • Lekelenmenin en aza inmesi için sigara içilmemeli, kırmızı şarap, renk veren yiyecekler, çay ve kahve tüketimi en aza indirilmelidir. 
 • Ayrıca uzun süre Hollywood Smile’ın yüzünüzde kalması için doktor tavsiyelerini yerine getirmeniz gerekmektedir.

Hollywood Smile Avantajları Nelerdir?

Hollywood Smile estetiği yaptırmak isteyen kişiler öncelikle avantajlarını ve dezavantajlarını gözden geçirmelidirler.

Bizler sizin için avantajlarını şöyle sıralayabiliriz;

 • Hollywood Smile’a sahip olan kişiler gözle görülür bir biçimde daha estetik ve daha hoş görünen bir gülüşe sahip olurlar.
 • Dışarıdan bakıldığında daha simetrik ve daha beyaz bir gülüş sizin olur.
 • Kişinin dişlerinin, diş etleri ile uyumu farkedilir bir güzellikte olur.
 • Estetik yaptırmadan önce yapılan tedaviler ile ağız ve diş sağlığının bütünlüğü sağlanmış olur.
 • Ağızın kapanış biçimi daha doğru ve düzgün olur.
 • Gülümseme simetrik ve daha düzgün olur.
 • Hollywood Smile kişinin daha genç görünmesini sağlar.

Neden Türkiye’de Hollywood Smile Yaptırmalısınız ?

İnsanların tedavi süreci için en çok tercih ettiği ülke ise Türkiye’dir. Türkiye teknolojik açıdan birçok avrupa ülkelerine göre daha gelişmiş ekipmanlara sahiptir. Doktorların uzmanlık seviyesi diğer ülkelere göre daha üst seviyededir.

Türkiye’nin coğrafik konumu sebebiyle diğer ülkelerden yapılan transfer işlemi daha kolay ve kısa süreli olmaktadır. Özellikle fiyat konusuna değinecek olursak, Hollywood Smile işlemin fazla talep görmesi sebebiyle, alanında uzman doktorların bulunduğu hastaneler fazladır. Bu sebeple daha uygun fiyata gülüş tasarımı yapılabilmektedir.

Son olarak tedavi olmak için hem alanında uzman, güler yüzlü ve sorulan soruların hemen yanıt bulduğu doktorlar tarafından yapılan işlemlerin uygun fiyatlı olması hem de doğal güzelliklerin oldukça fazla olması Türkiye’yi tercih edilen ülke haline getirmektedir.

Sizler de uygun fiyata kaliteli hizmet alırken, güzel bir tatil de geçirmek istiyorsanız Hollywood Smile estetik tedavisi için Türkiye’yi tercih edebilirsiniz.

Hollywood smile nasıl yapılıyor?

Estetik bir gülüş, bembeyaz bir dişleriniz olması için yapılan Hollywood Smile Gülüş tasarımı ile dişleriniz ve diş etlerinizde canlı ve sağlıklı bir görünüm elde edilir. Hollywood smile gülüş tasarımı, hollywood standartlarına göre uygulanır.

Hollywood smile ne kadar sürer?

Hollywood smile gülüş estetiği tasarımı işlemleri, dişlerinizin ve diş etlerinizin genel yapısına ve durumuna göre 5 ila 10 gün arasında sürmektedir.

En beyaz diş rengi hangisidir?

En beyaz diş rengi genel olarak B1 rengi olarak bilinse de , gelişen teknolojilerle B1 renk seviyesinden daha beyaz diş yaptırmak mümkündür.