WhatsApp +90312 963 1400 [email protected]

İmplant Tedavisi, İmplant Fiyatları 2023

Vimfay Sağlık Hizmetleri Türkiye’de sağlık turizmi yapan acentalar arasında uluslararası yetki belgesine sahip bir firmadır. Vimfay, Türkiye’de, diş implantı tedavisi hizmetlerini en uygun fiyatlar ile sizlerle buluşturuyor.

Şimdi Formu Doldurun ve Diş İmplantı Tedaviniz için Sizi Bilgilendirelim.

  Bilgileriniz
  Semptomlarınız
  Spam Doğrulama

  Diş implantı, eksik olan dişlerin yerine çene kemiğine yerleştirilen titanyum bir vida aracılığıyla yapılan protez diş tedavisi olarak tanımlanır. Diş implantı tedavisinde çevre dişlere hiç zarar vermeden yalnızca ilgili dişe işlem yapmak mümkündür. İmplante edilen diş kişinin doğal dişi gibi sağlam yapıda olur ve kişiyi rahatsız etmez.

  Türkiye’de Diş İmplantı Teknikleri

  Diş implantı teknikleri hastanın ihtiyacıa göre değişiklik göstermektedir. Eksik olan diş tipine göre seçilecek implant tipi de değişmektedir. Diş implantında genellikle kullanılan malzeme titanyumdur. Titanyum, kemik dokusuna oldukça uyumlu ve kolay implante olabilen yapıda bir materyaldir. Bazı hastalarda çok nadir de olsa titanyum alerjisi gelişebilir. Böyle durumlarda titanyum vücuttan çıkarılmalıdır. Titanyum yerine zirkonyum isimli materyal kullanılabilir. Zirkonyum, titanyumdan daha hafif ve beyaz renkli bir bileşendir. Renginden dolayı diş kaplamasında da zirkonyum kullanılabilir.

  Neden İmplant Yaptırmalısınız ?

  Günümüzde diş çürüğü, diş eti iltihapları, diş hastalıkları veya travmaya bağlı olarak diş kaybı oldukça sık görülmektedir. Herhangi bir nedene bağlı olarak yaşanan diş kaybı sonrasında doğal dişe en yakın görüntü ve rahatlık sağlayan tedavi seçeneği diş implantıdır.

  Diş İmplantı Riskleri

  Diş implantı işlemi sorasında karşılaşılabilecek riskler genellikle işlem öncesinde tetkiklerin özensiz yapılmasına bağlı olarak ortaya çıkmaktadır. İmplant işlemi öncesinde yapılan radyografik değerlendirmelerde çene kemiği içerisinde seyreden sinirler detaylı incelenmelidir. Sinirlerin lokalizasyonu tam olarak belirlenmeden yapılan implant işleminde, vidanın sinir dokusuna zarar verme riski vardır.

  Türkiye’de Diş İmplantı Nasıl Yaptırılır ?

  İmplant işleminden önce yapılan detaylı tetkikler ile hastanın genel sağlık durumu ve diş sağlığı ile ilgili bilgiler edinilir. Yapılan radyolojik incelemeler ile hastanın çene kemiklerinin ve komşu dişlerin ölçümü yapılır. Ayrıca hastanın kullandığı kan sulandırıcı ilaçlar varsa işlemden önce kullanımına ara vermesi istenir. Diş implantı hastaya verilen hafif bir sedasyon eşiliğinde gerçekleştirilir.

  Tek aşamalı yapılan implant işleminde vida yerleştirildikten sonra üzerine geçici bir başlık takılır. İki aşamalı yapılan implant işleminde ise vida yerleştirildikten sonra çevre dokular ve diş etiyle üzeri kapatılarak iyileşmesi sağlanır. Yumuşak dokularda iyileşme tamamlandıktan sonra vida üzerine diş protezi yerleştirilir. Doku iyileşmesi için beklenen süre genellikle 3-6 ay arasındadır. Alt çene yaklaşık üç ayda, üst çene ise altı ayda iyileşmektedir.

  Diş İmplantı Yaptırdıktan Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Diş implantı işlemi sonrasında yaklaşık 2-3 saat süreyle hastanın herhangi bir şey yiyip içmemesi gerekir. Bu sürede işlem öncesinde uygulanan anestezinin etkisiz hale gelmesi için beklenmelidir. İmplant işlemi bitiminde kanamanın durdurulması için tampon uygulanır. İşlemin bitiminden yarım saat sonra bu tampon çıkarılabilir. İmplant işleminin yapıldığı gün çok sıcak ve çok soğuk yiyecekler tüketilmemelidir. Hastanın işlem sonrasında şişlik yaşamaması için kısa aralıklarla implant bölgesine buz uygulaması (soğuk kompres) yapması önemlidir. Ayrıca hastanın implant sonrasındaki birkaç gün sigara içmemesi gerekmektedir.

  Türkiye’de Diş İmplant Fiyatları Etkileyen Etkenler

  Türkiye’de diş implantının fiyatı, implant sırasında kullanılan materyale, vida tipine, protez türüne ve işlem sırasında yapılan ek cerrahi işlemlere bağlı olarak değişkenlik gösterir. Ayrıca uygulanan implantın markası da implant fiyatlarını etkileyen faktörlerden biridir.